Çift ekranlı laptop modeli HP Omen X 2S duyuruldu

Artık birden fazla oyuncu bilgisayarı yeteri kadar inceltilmiş, hafifletilmiş ve güçlendirilmiş durumda. Bu hususta şirketlerin eserlerini birbirinden ayırması için çok fazla bir şey yapılamıyor. Fakat HP, tüm bu sorunu oyunculara yönelik ilk çift ekranlı laptop modeli ile çözüyor. HP Omen X 2S, çift ekranıyla oyuncu eserleri pazarında bir birinci gerçekleştirdi.

HP Omen X 2S özellikleri ile neler sunuyor?

Ekran tarafında 15 inç boyutunda bir ekrana konut sahipliği eden Omen X 2S, Full HD çözünürlük ve 144Hz tazeleme oranının yanı sıra 4K çözünürlüğünde 240Hz tazeleme oranına sahip ekran varyasyonu ile tanıtıldı. Ayrıyeten bilgisayarın en dikkat cazip ögelerinden biri olan ikinci ekran 6 inç boyut ve Full HD çözünürlük sunuyor. Bu ekranı, görüntü izlemek, sistem performansını görmek üzere fonksiyonlarda kullanabilirsiniz.

2019 Omen serisi bilgisayarlarından biri olan Omen X2S, kalbinde en güçlü taşınabilir işlemcilerden biri olan Intel i9 serisine yer veriyor. 32 GB RAM ve farklı farklı depolama alanı varyasyonlarıyla gelen aygıtın ekran kartı tarafında ise oyuncular için geliştirilmiş en güçlü ekran kartlarından biri olan RTX 2080 yer alıyor.

5 yollu hava akımı ile üstün soğutma sistemi de bu bilgisayarda sunuluyor. Ayrıyeten işlemcinin üstündeki termal macunun 10 kata kadar daha fazla iletkenlik sunduğu belirtiliyor.

Bu eserin yanı sıra daha birçok eserin de tanıtımını gerçekleştiren HP, Omen X25 ve Omen X25F monitör modellerini de tanıttı. Oyun odaklı bu monitörler, NVIDIA G-SYNC ve AMD FreeSync teknolojilerine takviye veriyor.

Başa dön tuşu