Corning Astra Glass duyuruldu!

Akıllı telefonların neredeyse tamamı yıllardır Corning Gorilla Glass’ı kullanıyorlar. Çizilmeye ve kırılmaya karşı dirençli bu camlar yıllar geçtikçe daha güçlü hale geliyorlar. Şimdi Corning, farklı aygıtlarda kullanılacak Astra Glass’ı duyurdu. Corning Astra Glass ekranı kullanan aygıtlar 2020 yılında çıkacak.

Corning Astra Glass bir çok farklı aygıtta kullanılacak

Corning uzun bir müddettir telefon pazarı dışında da yer almak istiyordu. Bunun için bir çok çalışma yapan şirket, bugüne kadar final eser piyasaya çıkarmadı. Ancak geçtiğimiz gün açıklama yayınlayan Corning, Astra Glass camları resmen duyurdu.

Astra Glass; yüksek performanslı tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve yüksek çözünürlüklü televizyonlar için geliştirildi. Farklı kullanım alanları olacak camın, yalnızca yüksek fiyatlı eserlerde kullanılacağı kestirim ediliyor.

Çözünürlük yahut piksel yoğunluğunu etkilemeden yüksek çözünürlüklü panelleri aktif bir biçimde koruyacak bu camlar; 8K televizyon ekranlarına uygun bir biçimde tasarlandı. Corning yöneticilerinden Ham Yim’e nazaran bu ekranlar, en ince televizyonlarda bile kullanılabilecek. Ekran, ince televizyonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara ekstra bir kalınlık sağlamayacak.

Corning Astra Glass ekrana sahip televizyon, tablet ve dizüstü bilgisayarların 2019 yılı içerisinde tanıtılması, 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu ekranların yalnızca yüksek fiyat etiketine sahip eserler ile çıkacağı belirtiliyor.

Başa dön tuşu