Ekrandan parmak izi için sevindirici haber geldi!

Ekrandan parmak izi teknolojisi Galaxy A50 üzere modeller ile orta segmente gelmiş olsa da, büyük oranda OLED ekrana sahip olan amiral gemilerinde yer alıyor. Kullanıcılar ise bu teknolojinin ne vakit yaygınlaşacağı merak ediyor.

Endüstri uzmanları ekrandan parmak izi okumanın geçtiğimiz yıla kıyasla çok daha geliştiğini belirtiyor. Şu anda birçok telefonda problemsizce çalışan teknolojinin, uygun fiyatlı LCD ekranlara ne vakit geleceği merak konusu.

Ekrandan parmak izi okuyucu LCD ekranlara taşındı!

Son devrin tanınan ekran üreticilerinden BOE’den müjdeli haber geldi. Çünkü, BOE tarafından yapılan açıklamada klasik bir LCD ekrana bu teknolojinin muvaffakiyetle uygulandığı ve böylelikle OLED’e bağımlılığın kalktığı belirtildi.

Giriş ve orta düzey aygıtlar için bu büyük bira adım. Çünkü, başka ekran üreticilerine bugüne kadar LCD’ye ekrandan parmak izi okuyucu yerleştirmeyi başaramamıştı. Bunun nedeni ise ek art ışık katmanı ve OLED’e kıyasla daha kalın yapı.

Analistlere nazaran 2018 yılında sevkiyatı gerçekleştirilen yaklaşık 1.5 milyon akıllı telefonun, yüzde 85’inde LCD panel yer alıyor. OLED ekranlı telefonlara geçiş süreci hayli hızlanmış olsa da, önünde uzun bir yol olduğu ortada.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu