Facebook yeni Portal modellerini sunacak

Geçtiğimiz yıl kullanıcılara kolay ve kaliteli bir görüntülü arama tecrübesi sunan Facebook Portal ve Portal Plus tanıtılmıştı. Şirket birinci çıkışını yapan modellerin epey dikkat çekmesinin akabinde sonbahara yeni Portal modelleri sunmayı planlıyor.

Facebook yeni Portal modelleri için hazırlıklara başladı!

Facebook Portal, 10.1 inç ekran boyutu sunan ve imajlı konuşma tecrübemizi geliştirmek üzere tasarlanan bir akıllı asistan. Bununla birlikte yüksek çözünürlüklü kamerası ve hoparlör sistemi ile de donanımsal olarak da epey dikkat çeken bir aygıt.

Görüntülü konuşma tecrübenizde kameranın kullanıcıyı takip sistemi, kameradaki kişi sayısına nazaran otomatik çerçeve ayarlama ve dış sesleri de ziyadesiyle ortadan kaldırması üzere değerli özelliklere sahip aygıt, bilhassa de yaşlı bireyler için epeyce kullanışlı. Hem Alexa ile yapay zekalı sesli komut sistemi hem de AR filtreleri ile de gelişmeye hayli açık bir aygıt.

Facebook’un AR/VR Lider Yardımcısı Andrew Bosworth Phoenix’te düzenlenen bir aktiflikte, “Sosyal ağın yeni biçimleri ortaya çıkıyor ve toplumsal medya her manada biçim değiştirecek.” Kelamlarıyla yeni aygıtın duyurusunu yaptı. Yeni aygıt hakkında hiçbir ayrıntı vermeyen Bosworth, sonbaharda aygıtın tanıtımının yapılacağını duyurdu.

Başa dön tuşu