Galaxy A30e geliyor! Performans testi ortaya çıktı

Bu yıl uygun fiyatlı modeller ile daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Galaxy A serisini baştan aşağı yenileyen Samsung birden fazla model ile her bütçeye hitap etmeyi hedefliyor. Şu anda yeni Galaxy A serisi sekiz modelden oluşuyor.

Ancak, sızıntıları dikkate alırsak model sayısı 10’dan fazla olacak. Bu kapsamda Geekbench performans testinde ortaya çıkan ve Galaxy A30 ile misal sonuçlar veren bir telefon, Galaxy A30e mi geliyor? sorusunu akıllara getirdi.

Samsung Galaxy A30e performans testi ortaya çıktı!

SM-A307FN model numarasına sahip olan ve Geekbench 4.3.4 sürümü ile test edilen telefon, tek çekirdek testinden 1322 çoklu çekirdek testinden ise 4116 puan alıyor. Bu skorlar Galaxy A30 modelinin elde ettiği skorlar ile birebir.

6.4 inçlik bir ekranın yer aldığı Galaxy A30 gücünü Exynos 7904 işlemciden alıyor. Akıllara gelen birinci ayrıntı Samsung’un Galaxy A30’un daha küçük bir ekrana ve daha düşük pil kapasitesine sahip versiyonunu satışa sunacağı istikametinde.

Zira, bu strateji Galaxy A20‘de uygulandı. Aygıt tanıtıldıktan bir mühlet sonra üstte belirttiğimiz farklılıklar ile Galaxy A20e, Avrupa’da satışa sunuldu.

Başa dön tuşu