Galaxy A70 batarya performansı nasıl?

Samsung, A Serisi modellerinden biri olan Galaxy A70 modelini geçen mart ayının sonlarına gerçek tanıttı. Tanıtımından yaklaşık bir ay sonra ülkemizde de görücüye çıkan telefonun daha evvel ön incelemesini ve kutu açılışını gerçekleştirmiştik. Sinematik ekranlı Galaxy A70 batarya performansı ile kullanıcısına ne sunuyor?

Galaxy A70 batarya performansı neler sunuyor?

Super AMOLED ekranı 21:9 formatında olan Galaxy A70 bizi Infitiny-U ekran dizaynıyla karşılıyor. 6.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan akıllı telefon gücünü ise 8 çekirdekli Snapdragon 675 işlemciden alıyor. Bu teknik özellikler Galaxy A70 batarya performansı için epeyce kıymetli ayrıntılar. Telefonda büyük ekranı destekleyecek büyüklükte bir batarya misyon alıyor. 4.500 mAh’lik bataryadan beslenen Galaxy A70 batarya performansı konusunda da kullanıcısına beklediğini verebiliyor.

Büyük boyutları sayesinde büyük bir bataryanın kullanılabildiği telefon, tam dolu bir bataryayla bir tam günü çıkarabiliyor. Ayrıyeten, ikinci günün de yarısına kadar kullanılabiliyor. Natürel batarya performansının temelde kullanım formuna bağlı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Lakin, ağır kullanımda bile şarjının bir günde kolay kolay bitmeyeceğini söyleyebiliriz. Yaklaşık 7 saatlik bir ekran müddetiyle telefonun kullanımı sonucunda bit tam günü çıkarmak hayli kolay.

Galaxy A70 batarya performansı ayrıyeten 25W süratli şarj ile destekleniyor. Telefon bu sayede şarjı bittiğinde de süratlice şarj olabiliyor. O denli ki, telefonun bilini bu süratli şarj sayesinde iki saatten daha kısa müddette doldurmak mümkün. Şarjı yüzde 0’a inmiş bir Galaxy A70’i şarjı 30 dakika içinde ise yaklaşık yüzde 42 oranında dolabiliyor.

Başa dön tuşu