Windows için iCloud dönemi resmen başladı

Yıllardır sert bir rekabet içerisinde olan Apple ile Microsoft, Apple iCloud için bir iş birliğine imza attı. Ortak bir çalışma kapsamında kendisine vakit harcanan bu proje, birebir vakitte iki yazılım firmasının ektiği bir tohumun yeşermesini sağladı. Bu yazılımsal birleşme, birtakım uyumluluk meselelerinin ortadan kaldırılmasını hedefliyor. Windows için iCloud periyodu başladı.

Apple ve Microsoft, Apple iCloud için kolları sıvadı!

Microsoft kendi resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada yetkililerin, Apple kullanıcılarının ve kendi müşterilerinin sahip oldukları bu hesaplar ismine bir kolaylık sağlamak istediklerini tabir etti. Apple iCloud hesaplarının avantajlarını hem Windows 10 işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda hem de Apple aygıtlarında görmek isteyen iki şirket, epey kararlı. Microsoft’un kendi mağazasından edinilebilecek olan “iCloud for Windows” uygulaması, şu an itibariyle aktif.

Ezeli rakipler, iOS işletim sisteminin avantajlarını çok önemsiyor. Çünkü iş birliği içerisinde olan bu ikili; teknoloji severlerin hem Windows 10’da hem de Apple’da, senkronize ve problemsiz bir depolamanın keyfini sürmeleri ismine çalışıyor. Microsoft Mağazası’ndan elde edilebilen iCloud for Windows uygulaması, dijital platform takipçilerinin hayatını kolaylaştırmayı diliyor. Buna ek olarak depolama ve bilişim servisi, Microsoft’un OneDrive platformunda var olan On-Demand sistemindeki teknolojiyi kullanıyor.

Windows için iCloud nasıl kullanılıyor?

Apple iCloud Drive ve iCloud for Windows uygulamaları ile Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda yapabilecekleriniz şunlar:

  • Bilgisayarınızın depolama alanına muhtaçlık duymadan, Dosya Gezgini (File Explorer) arayüzünü kullanarak iCloud Drive evraklarınıza ulaşmak,
  • Bilgisayarınızda saklamak istediğiniz evrakları ve klasörleri seçmek,
  • Tüm belgelerinizi, güvenli bir şekilde, bulut teknolojisinde saklamak,
  • Sakladığınız evraklarınıza; iOS aygıtınızdan, Mac platformundan yahut iCloud.com sitesi üzerinden erişebilmek,
  • Herhangi bir belgeyi, direkt, Evrak Gezgini üzerinden paylaşmak ve
  • Başkalarıyla basitçe iş birlikleri yapmak.

Kullanıcılar, bu sayede bilgisayarlarından yahut akıllı telefonlarından bulut bilişim hesaplarında yer alan fotoğraflarına, görüntülerine, e-postalarına, takvimlerine, belgelerine ve başka bilgilerine basitçe erişebilecekler. Son olarak; farklı platformlarda yapılan düzenlemeler, ilgili aygıtın yazılımına nazaran titiz bir halde senkronize edilecek. Gelecekte öteki ortak bir çalışma içerisine girilecek mi şu an için şimdi makul değil. Yeni depolama yazılımına ulaşmak ve bu mevzuda daha fazla bilgi edinmek için “buraya” tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu