Galaxy M30s performans testinde boy gösterdi!

Bu yıl akıllı telefonlarında büyük bir değişime imza atan Samsung, Ağustos ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi Galaxy Note 10 modeline odaklanırken, öteki yandan orta segment için yeni telefonlar geliştirmeye devam ediyor.

Samsung’un, Galaxy A serisinin altında konumlandırılan yeni Galaxy M serisi amiral gemilerinde kullanılan tasarımı uygun fiyata kullanıcılar ile buluşturuyor. Piyasaya sürülmesinin üzerinden iki ay geçmeden Hindistan’da Galaxy M serisinin 2 milyon adetten fazla satması gösterilen ilgiyi gözler önüne serdi.

Galaxy M30s performans testinde!

Bu kapsamda Samsung serinin beşinci modelini kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Galaxy M30’un daha gelişmiş versiyonu olan Galaxy M30s modeli Geekbench performans testinde uzunluk gösterdi.

SM-M307F model numarasını taşıyan telefonun, tek çekirdek testinden 1680, çoklu çekirdek testinden ise 5211 puan aldığı görülüyor. 4 GB RAM’in yer aldığı telefon Exynos 9610 işlemciden güç alırken, Android Pie ile kutudan çıkıyor.

10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen sekiz çekirdekli bir işlemci olan Exynos 9610, 2.3 GHz hızında çalışıyor. Mali-G72 MP3 grafik ünitesinin yer aldığı işlemci, LTE Cat.12 modemi bünyesinde barındırıyor.

Galaxy M30’un model numarasının SM-M305F olduğunu hatırlatmak isteriz. Model numara Exynos 7885’ten güç alan Galaxy M30’un daha gelişmiş bir versiyonu olacağını kanıtlayan ayrıntılardan birisi.

Başa dön tuşu