Galaxy Note 10 ekrandan ses iletecek!

Samsung’un Galaxy S10 ailesinden sonra duyurusunu gerçekleştireceği yeni amiral gemisi modeli Samsung Galaxy Note 10 ile ilgili sızıntılar, lansman tarihi yaklaştıkça ortaya çıkmaya devam ediyor. Artık de yeni sızıntılara nazaran Galaxy Note 10 ekrandan ses iletme teknolojisine sahip olacak.

Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı, Galaxy Note 10’un ekrandan ses iletme teknolojisine sahip olacağını sızdırdı. Bu bilhassa birlikte Galaxy Note 10, ekrana gönderilen ses dalgalarıyla telefon görüşmeleri yaparken karşı tarafın sesini duymanızı sağlayacak.

Ekrandan ses iletme teknolojisi ne işe yarayacak?

Ekrandan ses iletme teknolojisi sayesinde akıllı telefonun üst kısmında konumlandırılan ahize kaldırılacak. Böylece ekran çerçevelerinin daha da inceltilmesi ve Samsung Galaxy Note 10 modelinin neredeyse büsbütün çerçevesiz bir dizayna sahip olması sağlanacak.

Aynı vakitte paylaşılan sızıntıda Samsung Galaxy Note 10’un ön kamerasının aygıtın sağ üst köşesinde değil orta kısmında konumlandırılacağı da görünüyor.

Bu özellik yeni iPhone’da da kullanılacak

Ayrıca ortaya çıkan bilgilere nazaran bu teknoloji, yeni amiral gemilerinden yalnızca Galaxy Note 10’da karşımıza çıkmayacak. Daha evvel Huawei P30 Pro modelinde de gördüğümüz ekrandan ses iletme teknolojisi, yeni tanıtılacak iPhone modelinde de kullanılacak.

Samsung Galaxy Note 10 ile ilgili tüm resmi ayrıntıları, ağustos ayında Samsung tarafından düzenlenecek özel bir lansmanla birlikte öğreneceğiz.

Başa dön tuşu