Galaxy Note özleyenlere! Z Fold 5, S-pen’le geliyor

Samsung, 2023’te katlanabilir akıllı telefon modellerinde kıymetli değişiklikler yapmak istiyor. Galaxy Note’u rafa kaldırarak Z Flip ve Z Fold’a yönelen teknoloji devi, Galaxy Z Fold 5 ile kullanıcılarını sevindirecek. Savlara nazaran Samsung, yeni katlanabilir aygıtında 4nm’lik bir yonga seti kullanacak ve S-pen dayanağına yer verecek.

Galaxy Z Fold 5 gücünü Snapdragon 985 5G’ten alabilir

Samsung Galaxy Z Fold 5 hakkında söylentiler sızmaya başladı. 4nm mimariye dayalı yeni bir yonga setinden gücünü alacak katlanabilir telefonda değerli değişiklikler yaşanacak. Koreli bir kaynak, Galaxy Z Fold 5’in test sürümünün bir Qualcomm Snapdragon 985 5G yonga setine sahip olduğunu argüman etti.

Yeni yonga setine ek olarak Galaxy Z Fold 5’in Galaxy S22 Ultra’ya emsal halde dahili S-Pen yuvasıyla geleceği ortaya çıktı. Z Fold 4’e kıyasla biraz daha kalın ve ağır olması beklenen aygıtın, yükünün ve kalınlığının artmasının sebebinin kalemden kaynaklandığı düşünülüyor.

Galaxy Z Fold 5’in ayrıyeten art tarafında 50 Megapiksel ISOCELL GN3 ana kamera olmak üzere üçlü konseyime yer vereceği tez edildi. Ön tarafında ise 12 Megapiksel ekrana gömülü bir selfie kamerası olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 tanıtım tarihi henüz aşikâr değil, fakat muhtemelen her yıl Ağustos ayında gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinliğinde görücüye çıkacak. Ağustos ayına kadar birçok ayrıntının sızabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Başa dön tuşu