Galaxy S10 kablosuz şarj paylaşımı neler sunuyor?

Samsung Galaxy S10 ailesinin tüm üyelerinde sunulan kablosuz şarj paylaşımı kullanıcılara neler sunuyor? İşte Galaxy S10 kablosuz şarj paylaşımı ve özellikleri.

Samsung’un Galaxy S10 ailesi, ülkemizde 3 modelle birlikte ülkemizde satışta. Boyutlarına nazaran bakacak olduğumuzda sırasıyla Galaxy S10 Plus, Galaxy S10 ve Galaxy S10e modellerinde de kablosuz şarj paylaşımı özelliğini kullanıcılarına sunan Samsung, bu özellik ile kullanıcılara neler sunuyor?

Galaxy S10 kablosuz şarj paylaşımı neler sunuyor?

Samsung Galaxy S10 ailesinin yeni özelliklerinden biri de kablosuz şarj paylaşımı. Galaxy S6 modelinden beri kablosuz şarj takviyesi sunan Samsung, Galaxy S10 modelleriyle kablosuz şarj dayanağına sahip telefon ve aksesuarları da şarj edebiliyor.

Samsung‘un yeni akıllı saati Watch Active ve kablosuz kulaklığı Buds üzere aksesuarları da şarj kablosuz olarak şarj edebilen Galaxy S10 ailesi, Qi takviyesine sahip başka akıllı telefonları da şarj edebiliyor. Kablosuz şarj paylaşım özelliği Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus modelleri tarafından destekleniyor.

Yanınızda süratli şarj dayanağına sahip rastgele bir telefonu olan bir arkadaşınızın şarjı bittiğinde ya da ikinci bir telefonunuz varsa, şarjı biten telefonları ya da aksesuarlarınızı Galaxy S10 ailesiyle bir arada kablosuz olarak şarj edebiliyorsunuz.

Kablosuz şarj paylaşımı nasıl kullanılıyor?

Kablosuz şarj paylaşımı yani Powershare özelliğini kullanmak ise hayli kolay. Durum ya da bildirim çubuğundaki, süratli ayarlara erişimden, direkt Powershare özelliğini etkin edip, telefonunuzun ardına kablosuz şarj dayanağına sahip olan bir aygıtı üzerine koymanız kâfi. Bu özelliği ayrıyeten ayarlar içerisinden pil kısmına girip de açabilirsiniz.

Önceki Galaxy S modellerine nazaran süratli kablosuz şarj dayanağı yüzde 36 daha süratli hale gelen Galaxy S10 ailesi, yapay zeka ile pil ve sistem idaresi, gelişmiş güç tasarrufu, yüksek kapasiteli bataryalar ve kablosuz şarj paylaşımıyla birlikte, şarj ile ilgili günümüzde aklınıza gelecek tüm teknolojileri destekliyor.

Başa dön tuşu