Galaxy S7 ve S7 Edge için yolun sonuna gelindi!

Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri 2016 yılının Şubat ayında tanıtılmış ve Mart ayında satışa sunulmuştu. Tabi, aygıtların piyasaya sürülmesinin üzerinden üç yıldan fazla bir müddet geçince yazılımsal dayanak için yolun sonuna gelindi.

Google bile günümüzde Pixel serisi telefonları için üç yıl güncelleme garantisi veriyor. Âlâ haber şu ki, S7 serisi güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek. Makûs haber ise artık nizamlı olarak güncellemelerin gelmeyeceği.

Galaxy S7 güncelleme almayacak!

Yeni telefonları için güvenlik güncelleştirmelerini her ay yayınlayan Samsung bir müddet sonra bu süreyi üç ay düzeyine çekiyor. Eski telefonlarda ise vakit dilimi ortadan kaldırılıyor ve yalnızca gereksinim duyulduğunda yenileştirme yayınlanıyor.

Böylece üç farklı güncelleme tertibi uygulanırken, S7 serisi son sisteme geçiş yaptı. Yani, Galaxy S7 serisi artık güvenlik güncelleştirmelerini bile tertipli almayacak, kritik bir açık olması durumunda Samsung’un kararına bağlı olacak.

İlginç bir ayrıntı ise, S7 ve S7 Edge modelleri satışa sunulduktan yalnızca üç ay sonra piyasaya sürülen Galaxy S7 Active modelinin hala güncellemeleri tertipli olarak alıyor olması.

Başa dön tuşu