Galaxy S9 ve Note 9 kameralarında sorun yaşanıyor

Geçen ay bir kamera güncellemesi ile müşterilerinin kullanım tecrübesini daha âlâ bir düzeye yükseltmek isteyen Samsung, Galaxy S9 ve Note 9 kameralarına gece modu özelliğini getirmişti. Ne yazık ki Samsung Galaxy S9 gece modu özelliği, Samsung Note 9 gece modu özelliği ile birebir mukadderatı yaşıyor. Çünkü her iki aygıtın kamerasında bulunan bu sistem, istikrarlı bir formda çalışmıyor.

Galaxy S9 gece modu özelliği can sıkıyor

Fotoğraf çekimi konusunda daha yeterli sonuçların elde edilmesini sağlayan gece modu, son vakitlerde kimi kullanıcıların canını sıkıyor. Güney Kore temsilcisinin iki taşınabilir aygıtında da yaşanan bu sorun, kullanıcıya hem “kamera başarısız” iletisini gönderip kameranın çalışmamasına sebep oluyor hem de gece olmasına karşın günün gündüz havasına sahip olduğunu belirtiyor.

Tamamen açık olmak gerekirse bu durum, her S9 yahut Note 9 sahibini etkilemiyor üzere görünüyor. Buna ek olarak bundan etkilenen kimi beşerler, öbür etkilenen insanlardan daha az ziyan görüyor. Çeşitli forumlarda lisana getirilen bu olay, kullanıcıların teknoloji gündemini meşgul ediyor.

Birkaç forum üyesi, kendilerince bir tahlil ürettiler ve şunu söylediler: “Fotoğraflarınızın en ve uzunluk oranını 4:3 ölçeği yerine 16:9 yapın. 16:9 ölçekli fotoğraflar 9.1 megapiksel iken 4:3 oranındaki fotoğraflar 12 megapiksel.

Note 9 gece modu özelliği de yüzleri güldürmüyor

Galaxy S9 ile tıpkı bahtı paylaşan Note 9, kaliteli fotoğraflar yakalamak isteyenlerin bir kısmını şu sıralar mutsuz ediyor. Hem gece modu sıkıntısı hem de objeye odaklanma sıkıntısı, çokça kalitesiz fotoğrafın depolama alanını doldurmasına sebep oluyor. Samsung, beklenenin tersine, bu husus hakkında şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde firmanın bunu izah etmesi bekleniyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu