Yeni MacBook Pro FCC tarafından onaylandı!

Geçtiğimiz haftalarda Apple‘ın Eylül’de yeni MacBook Pro sunacağına dair çıkan söylentiler netleşmeye başladı. Bugün sızdırılan bilgilere nazaran, yeni 16 inç MacBook Pro FCC tarafından onaylandı.

16 inç MacBook Pro FCC tarafından onaylandı!

Apple her yıl Eylül ayında en değerli aygıtlarını tanıtacağı lansmanını gerçekleştiriyor. Lansman tarihi yaklaştıkça da yeni aygıtlar hakkında ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Daha evvel IHS Markit analistlerinden Jeff Lin, Apple’ın Eylül lansmanında 16 inç bir MacBook Pro sunacağını sav etmişti. Bugün sızdırılan bilgilere nazaran ise yeni 16 inç MacBook Pro FCC(Federal İrtibat Kurulu) tarafından onaylandı.

Yeni MacBook Pro’nun ince çerçeveli ve 16 inç ekranı 3072 x 1920 çözünürlüğüne sahip olacak. Donanımsal olarak Intel’in 10nm taşınabilir işlemci ve AMD’nin 7nm Navi grafik işlemcisinden güç alacak cihaz FCC evraklarına nazaran A2159 model numarası ile gelecek.

Ayrıca daha ayrıntılı özellikleri şimdi bilinmeyen Yeni MacBook Pro’nun epey güçlü 87W şarj aygıtıyla gelmesi de beklenen sızıntılar ortasında. Ancak yeni MacBook Pro’da Touch Bar kullanılmayacağı ve onun yerine farklı bir dokunmatik panelin sunulacağı da çıkan sızıntılar ortasında. Yakın vakitte yeni aygıtın donanım özelliklerinin de ayrıntılı bir formda gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu