Sosyal medya fenomeni Pucca’ya hapis cezası!

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Pablo Escobar ile ilgili attığı tweet yüzünden mahkeme karşısına çıkan toplumsal medya fenomeni Pucca mahpus cezası ile karşı karşıya!

Sosyal medya fenomeni Pucca mahpus cezası ile karşı karşıya!

Pucca ismiyle anılan Selen Pınar Işık isimli toplumsal medya fenomeni, geçtiğimiz yıl Ekim ayında attığı uyuşturucu baronu Pablo Escobar ile ilgili tweet yüzünden 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Selen Pınar Işık “Yüzlerce yoksul uyuşturucan meskene ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsetmiştim. Escobar’ın vefatına atıf mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için yaptığım bir paylaşımdı.” diyerek suçlamaları reddetmişti.

Ardından Pucca’nın son beyanı için mahkeme tarihi ertelenmişti. Davayı karara bağlayan mahkeme, “Uyuşturucu yahut uyarıcı unsur kullanılmasını alenen özendirme” cürmünün işlendiğine karar vererek, toplumsal medya fenomenini 7 yıllık mahpus cezasına çarptırdı.

Sonuca bağlanan mahkeme kararı âlâ halden hafifletilerek 5 yıl 10 ay hapis ve 3333 gün karşılığı 66.660 TL olarak para cezasıyla karşılanmasına karar verildi.

Pucca kararı öğrendiği anı Instagram’da kıssa olarak paylaştı. Aşağıdaki görüntüden yahut Pucca’nın Instagram profilinden öyküyü izleyebilirsiniz.

Birçok Twitter kullanıcısı ve olayı öğrenenler de bu hususta toplumsal medya fenomenine bir haksızlık yapıldığını düşünerek tweetler atmaya devam ediyorlar.

Başa dön tuşu