Xiaomi’nin yeni kamera patenti sızdırıldı

Birçok Çinli marka amiral gemisi aygıtlarında 10X Zoom tecrübesini geliştirmek için periskop lens kullanıyor. Huawei, Oppo üzere markalarda bulunan bu teknolojiye Xiaomi de katılıyor. Yeni çıkan sızıntılara nazaran, Xiaomi periskop lens patenti aldı!

Xiaomi periskop lens patenti aldı!

Mobil aygıt teknolojilerinin süratle gelişmesiyle birlikte, telefonlarımızın vazgeçilmez donanımı kameraları da süratle gelişiyor. Son olarak, Huawei ve Oppo farklı kamera lensleri ve 10X Zoom teknolojisi ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Xiaomi’nin de bu mevzuyu geliştirmek ismine yeni bir patent müracaatında bulunduğu argüman ediliyor. Şirketin, “Kamera Bileşenleri ve Elektronik Cihazlar” başlıklı son patent başvurusu sızdırıldı. Bugün ortaya çıkan CN201822150092 seri numaralı patent başvurusu şirketin kamera bileşenlerinin ana lensi ve ikincil kamera lensinin ayrıntılarını barındırıyor.

Bu yeni lens patentinde ana mercek ve ikincil mercek ışık eksenine dik en az bir optik eksenin ayarlanmasıyla ve periskop mercek girişinin ana mercek ışık eksenine dik olarak üst üste yerleştirilmesi sonucunda oluşturulmaktadır. Ayrıyeten lensin kalınlığı artmayacak özel bir teknoloji de kullanılacaktır.

Şirketin bu yeni kamera teknolojisini hangi akıllı telefonlarında kullanacağı şimdi bilinmiyor. Lakin, şirketin yeni Mi Mix 4 serisinde bu lensi kullanması epeyce mümkün.

Başa dön tuşu