Honor 5G destekli telefonu için tarih verdi

Huawei, birinci 5G dayanaklı Mate 20 X ve katlanabilir Mate X akıllı telefonlarını duyurmuştu. Bu iki modele ek olarak Honor markası için Honor 5G takviyeli bir akıllı telefon tanıtılacak.

Honor 5G modeli bu yılın sonunda tanıtılacak

Şangay’daki bir röportajda, Honor Lideri George Zhao, 2019’un dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi için 5G takviyeli bir telefon hazırlandığını açıkladı. Aygıtın 5G ilişki dayanağı dışında neler sunacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Zhao, Huawei modellerinden daha düşük bir satış fiyatı olacağının kelamını verdi.

Zhao, Honor’un Çin dışındaki pazarlardan elde ettiği geliri iç pazardakinden yaklaşık % 50’ye çıkarmayı umduğunu belirtti. Şirketin birinci 5G stratejisi şu anda 5G şebekelerinin hudutlu olması nedeniyle gelirleri açısından küçük bir rol oynayacak üzere görünüyor. Bu da ek gelirlerin birçoklarının muhtemelen 4G aygıtların satışlarından geleceği manasına geliyor.

Bilindiği üzere Huawei’nin ABD’deki ticaret yasağı nedeniyle, Amerikan şirketleri de Honor ile çalışmaktan men edildi. Bu durum Honor 20 Pro‘nun tanıtımını da olumsuz istikamette etkiliyor. Huawei kendi işletim sistemine geçmediği sürece, telefon tanıtımları için büyük risk oluşturuyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya nazaran, Ark OS piyasa sürülmediği süreçte Huawei, bu yıl 90 milyon akıllı telefon satış gayesine ulaşamayacak ve satış istatistikleri Samsung ve Apple tarafında artışa geçecek.

Başa dön tuşu