Google Arama mobil cihazlar için yenileniyor

Google yaptığı açıklamada, mobildeki Google aramasının arayüzünü değiştirdiğini duyurdu. Yeni dizaynda, bilgiler daha net bir halde görüntülenirken bilginin kaynağına daha süratli bir biçimde ulaşılabilecek. İşte Google Arama mobil sürümü için yeni tasarım ayrıntıları.

Google Arama taşınabilir sürümü tasarımı değişiyor

Google Arama taşınabilir sürümündeki tasarım değişikliklerinden biri de artık internet sitelerinin simgelerinin yan tarafta gözükmesi. Bu sayede artık taşınabilir aygıtlardaki Google Arama’yı kullanırken internet sitelerinin simgelerini de görebileceksiniz.

Bir öteki değişikliğin ise taşınabilir arama sonuçlarındaki reklamların olduğunu görüyoruz. Evvelce bu reklamlar yeşil yazıylareklam” formunda belirtiliyordu. Lakin yeni güncelleme ile birlikte yeşil renk yerine siyah renkteki yazılar tercih edilecek. Bu arama sonucunun reklam olduğunun anlaşılmasını biraz daha zorlaştıracak. En azından eski reklamlar kadar dikkat çekici olmayacak.

Google bu dizaynın kısa bir müddet içerisinde tüm taşınabilir aygıtlara geleceğini söylüyor. Ayrıyeten bu dizaynın yakın vakitte diğer platformlara da gelme ihtimali bulunduğu belirtiliyor. Alışılmış, bunun için net bir şey söylemek için şimdi çok erken. İlerleyen vakitlerde göreceğiz.

Başa dön tuşu