Google Asistan uygulaması güncelleniyor!

Google Asistan uygulaması, daha evvel kaybettiği bir özelliği yine kazanmaya hazırlanıyor. Geliştirilme durumu etkin olan şahsî yardımcı yazılımı, 18 Mayıs 2016‘da hizmete açılmıştı. Alışveriş listesi hazırlatmak, alarm kurdurmak yahut bir hatırlatma yaptırtmak üzere çeşitli işlerinizi yaptırabildiğiniz uygulama, araç kullananları ilgilendirecek bir özelliğin tekrar geliştirilmesi ile meşgul.

Google Asistan uygulamasına fonksiyonel bir özellik geliyor!

Aslında yeni olmayan bu özellik, Google tarafından 2014 yılında kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Etkin olduğu müddet boyunca istenileni veremeyen asistan, bilinmeyen bir neden ile kullanıma kapatılmıştı. Bu işlevi tekrar faal etmek isteyen arama motoru şirketi, otomobilini nereye park ettiğini unutanlar için hatırlatma fonksiyonu görecek bir sistem tasarlıyor.

Haritalar uygulamasını açıp park edilen pozisyonun kayıt edilmesine imkan tanıyan Google, bu sayede unutkanlığı büsbütün ortadan kaldırıyor. Şayet ağır bir gününüzde aracınızı park ettiğiniz yeri hatırlamazsanız, bu uygulama size hiçbir süreç yapmanıza gerek kalmadan gerekli hatırlatmayı yapacak.

Google Asistan, pozisyon geçmişinize ve kendisinin yaptığı iddialara nazaran hareket eder. Bu bağlamda, aracı sürmeyi nerede bırakacağınızı ve nerede yürümeye başlayacağınızı tespit etmeye çalışır. Yardımcı program, bazen tam yanlışsız tespitler yapamıyor. Buna zıt olarak, bu eksi tarafına karşın, yeniden de yardımcı oluyor. İlla ki kesin ve hakikat bir noktayı kayıt etmek istiyorsanız, haritalar kısmından pozisyon geçmişi listenize girmeniz ve listeye istediğiniz o noktayı kendinizin kayıt etmesi kaide.

Haritalar kısmındaki park yerinizi manuel bir halde kaydetmeniz durumunda uygulama bunu en hakikat yer olarak kabul eder ve onu kendisinin tespit ettiği pozisyonun yerine kullanır. Ne yazık ki Google, Android Auto yahut araçlarında Bluetooth irtibatı kullanan bireyler için kesin hesaplamalar yapamıyor. Yazılım, şu an için şimdi hazır değil. Google, bu mevzu hakkında şimdi bir açıklama yapmadı. Deneyimli firma, sunucu tarafındaki çalışanların test yapmaları gayesiyle yazılımı etkin etmiş durumda. Çıkış tarihi konusunda ise bir bilgi mevcut değil.

Başa dön tuşu