Google Chrome yeni özellik ile işleri kolaylaştıracak!

Dünyanın en çok kullanılan taşınabilir internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome, gün geçtikçe yeni özellikler kazanıyor. Artık de ortaya çıkan haberlere nazaran Android için Chrome, yeni bir özellik daha kazanacak. Google Chrome yeni özellik ile birlikte kullanıcıların işini de bir oldukça kolaylaştıracak.

Google Chrome yeni özellik ile neler sunacak? 

Küçük ekranlar internet tarayıcısı kullanmanın en büyük zorluklarından biri de sekmeler ortasında geçiş yapmak ve çoklu sekmeler üstünde çalışmaktır. Google Chrome da yakın vakitte sunacağı yeni özellik ile birlikte bu sorunu bir nebze de olsa ortadan kaldırıyor.

Şu anda test kademesinde sunulan bu özellik sayesinde kullanıcılar, açık olan sekmeleri gruplandırabilecek. Böylelikle daha düzgün bir halde çalışabilecek. Bunun yanı sıra yeni görünümüne kavuşacak olan sekmeler arayüzünde, bütün sekmeler birebir anda toplu bir halde görüntülenebilecek. Eski dizaynın bilakis sayfalar, büyük boyutlarda değiş, daha küçük boyutlarda görülecek.

Henüz tam sürüm olarak kullanıma sunulmayan özellik isteyen kullanıcılar tarafından test edilebiliyor.Test etmek isteyen kullanıcılar Chrome Canary uygulamasını indirmeli ve “chrome://flags” adresine gitmeli. Daha sonrasında ise arama çubuğuna “enable-tab-groups-ui-improvements” yazdıktan sonra gerekli yönlendirme uyarak süreci tamamlayabilir. Yeni Google Chrome özelliklerini deneyimleyebilir.

Başa dön tuşu