Google Play Store ülke değiştirme nasıl yapılır?

Eğer bir Android kullanıcısıysanız Google Play Store üzerinden pek çok oyun, uygulama, müzik, sinema ve daha fazlasını indirebilirsiniz. Fakat bu mağazadaki içerikler, fiyatlar ve imkanlar mağazadan mağazaya farklılık gösteriyor ve değişebiliyor. Yeniden de Google Play Store üzerinden ülke değiştirme süreci yaparak diğer ülkedeki uygulama ve oyunları indirme imkanı elde edebilirsiniz.

Google Play Store ülke nasıl değiştirilir?

Google Play Store’un bulunduğu ülkeyi değiştirmek için bu adımları takip edin; Birinci olarak, Google Play Store uygulamasını aygıtınızdan açın. Uygulamanın üst menüsünde, “Hesabım” seçeneğine tıklayın. “Hesap Ayarları” sekmesine gidin ve “Ülke ve Bölge” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek, aygıtınızın Google Play ülkesini belirtir ve bu ülkeye ilişkin uygulama ve oyunları indirme imkanı verir.

“Ülke Değiştir” seçeneğine tıklayın ve istediğiniz ülkeyi seçin. Google Play, mevcut ülkenizden farklı bir ülkeye ülke değiştirme sürecini sadece bir sefer yapmanıza müsaade verir, bu nedenle dikkatli bir formda seçim yapmanız değerlidir. “Değiştir” düğmesine tıklayın ve ülke değişikliğinizi onaylayın. Bu süreç sırasında, Google Play’de bulunan ödeme sistemleriniz ve ödeme geçmişiniz sıfırlanacaktır.

Bu nedenle, ödeme sistemlerinizi tekrar eklemeniz gerekebilir. Ayrıyeten, ülke değişikliği yaparken, Google Play Store’da mevcut olan tüm indirilen uygulamalarınız ve oyunlarınız silinecektir ve bunları tekrar indirmek zorunda kalabilirsiniz. Google Play Store uygulamasını kapatıp tekrar açtığınızda bulunduğunuz ülke değişmiş olacak.

  1. Google Play Store uygulamasını açın ve üst menüde “Hesabım” seçeneğini tıklayın.
  2. Hesap Ayarları” sekmesine gidin ve “Ülke ve Bölge” seçeneğine tıklayın.
  3. Ülke Değiştir” seçeneğine tıklayın ve istediğiniz ülkeyi seçin.
  4. Değiştir” düğmesine tıklayın ve ülke değişikliğinizi onaylayın.
  5. Google Play Store uygulamasını kapatıp tekrar açın ve ülke değişikliğinizin tesirli olduğunu görmek için birkaç uygulama ve oyunu arama yapın.

Hatırlatmakta yarar var ki bu süreç sırasında, Google Play’de bulunan ödeme yollarınız ve ödeme geçmişiniz sıfırlanacaktır. Bu nedenle, ödeme formüllerinizi tekrar eklemeniz gerekebilir. Ayrıyeten, ülke değişikliği yaparken, Google Play Store’da mevcut olan tüm indirilen uygulamalarınız ve oyunlarınız silinecektir ve bunları tekrar indirmek zorunda kalabilirsiniz.

Başa dön tuşu