Google uygulaması daha çok reklam alacak

Google, kendi taşınabilir uygulamasına reklam getirmeye hazırlanıyor. Buna nazaran Google uygulaması anasayfasına şahsileştirilmiş reklamlar gelecek. Ayrıca “Görseller” kısmındaki reklamlar da daha ağır bir formda kullanıcıların karşısına çıkacak.

Google uygulaması daha çok reklam alacak

Discover Feed” olarak isimlendirilen Google uygulaması anasayfasına şahsa özel reklam sistemi getirilecek. Bu reklamlar şahısların ilgi alanlarına, bulundukları pozisyonlara ve okudukları içeriklere nazaran şekillenecek.

Google, bu bilgilerin üçüncü taraf reklam verenler ile paylaşılmayacağını, yalnızca genel bilgi olarak reklam verenlere sunulacağını belirtti. Buna nazaran reklamlar kullanıcılar için bir güvenlik sorunu haline gelmeyecek.

Ayrıca Google; YouTube, Gmail, Görseller kısımlarında bulunan reklamları da arttırma kararı aldı. Bu bağlamda Görseller kısmında bulunan reklamlar da bireye ve aramaya özel olarak tekrar şekillenecek.

Reklamların daha sık kullanıcıların karşısına çıkmasını isteyen Google, bunu kullanıcıları rahatsız etmeden yapmak istiyor. Bu nedenle şirketin farklı tahlil teklifleri üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda dev şirket, Android TV’lerde de reklam uygulamasını başlatmış, kullanıcılara sponsorlu içerikler göstermeye karar vermişti. Bu karar bir çok kullanıcı tarafından olumsuz reaksiyon alırken Google, kararından geri dönmedi ve sponsorlu içerikleri ön plana çıkarmaya devam etti.

Başa dön tuşu