Google’dan kullanıcılarına Gece Modu müjdesi!

Google Pixel 3a serisinin öne çıkarılan özelliklerinin başında Night Sight geliyor. Google geliştirdiği bu gece modu sayesinde kameranın başta iPhone X olmak üzere birçok telefondan çok daha âlâ bir performans sergilediğini belirtiyor.

Bugüne kadar Pixel serisinde tek art kamera ile rakiplerine meydan okuyan Google ( Pixel 4 ile tek kamera bitecek ) bunu yazılımsal optimizasyonlara borçlu. Bu nedenle birçok farklı telefon kullanıcı aygıtına Google Kamera uygulamasını kuruyor. Geliştiricilerde çeşitli modellere uygun hale getiriyor.

Night Sight, Google Kamera’da ana ekrana geliyor!

Kamera uygulamasında Night Sight ana ekranda yer almıyor. Bu nedenle öteki kısmından bu moda geçiş yapmak gerekiyor. Bu gece modunun muvaffakiyetinden epey şad kalan Google daha faal olarak kullanılmasını istiyor.

Bu kapsamda Google Kamera uygulamasının ana modları ortasına Night Sight ekleniyor. Yani kullanıcıların kamera uygulamasında sağa yahut sola gerçek kaydırarak geçiş yaptıkları modlar ortasında yer alıyor.

Panorama ise öteki modlar kısmına eklendi. Çünkü, Google artık panorama modunun neredeyse hiç kullanılmadığını belirtiyor. Android Q Beta sürümünde tespit edilen bu değişikliğin, önümüzdeki ay yayınlanması beklenen final sürümünde standart hale geleceği düşünülüyor.

Başa dön tuşu