Günlük Huawei EMUI kullanıcı sayısı açıklandı!

Huawei EMUI kullanıcı sayısı ile ilgili açıklama yaptı. Öncesinde Emotion UI olarak bilinen EMUI‘nin, Huawei’nin neredeyse bütün telefonlarında yer alan ve birebir vakitte alt markası Honor tarafından da kullanılan arayüz olduğunu belirtmeliyiz. Pekala, EMUI’nin günlük faal kullanıcısı ne kadar?

EMUI arayüzü kullananların sayısının açıklanması, birebir vakitte Huawei ve Honor kullanıcılarının sayısını gözler önüne seriyor. Resmi açıklama Tüketici Elektroniği Kümesi Yazılım Mühendisliği Lideri Dr. Wang Chenglu‘dan geldi.

Huawei EMUI kullanıcı sayısı günde 470 milyonu geçti!

Son periyotta elde ettikleri önemli yükseliş sonrasında EMUI’nin günlük 470 milyondan fazla etkin kullanıcıya ulaştığını belirten Chenglu, dünyanın 216 ülkesinde ve 77 farklı lisanda bu arayüzün kullanıldığını belirtiyor.

EMUI’ın bir kullanıcı arayüzü olmaktan çıkarak adeta bir işletim sistemine dönüşmeye başladığı sav edilirken, öne çıkan özellikler vurgulandı. Örneğin, EMUI 5 ile birlikte hızlı ve kolay bir arayüzün temellerinin atıldığı die getiriliyor.

EMUI 8.2 sürümünde telefonların oyun performansını artıran GPU Turbo özelliği kullanıcılara sunulurken, EMUI 9’da ise Link Turbo özelliği geldi. EMUI 9.1 ise daha uygun bir performans için geliştirilmiş evrak sistemine mesken sahipliği yapıyor.

Başa dön tuşu