PS’ye özel Gran Turismo serisi bilgisayarlara geliyor

Sony’nin PlayStation platformunda yarış efsanesi olan Gran Turismo serisi, bilgisayarlara geliyor. İşte son gelişmeler.

Monako’da gerçekleştirilen Gran Turismo Dünya Finalleri’nde, dizinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi de yer aldı. Gran Turismo ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunan ünlü isim, oyunu artık bilgisayarlara gelme vaktinin geldiğini söyledi.

Gran Turismo bilgisayar sürümü geliyor

“Gran Turismo düzgün ayarlanmış bir oyun ve doğal 4K/60p’de çalışabilen çok fazla platform yok. Bu yüzden bunu gerçekleştirmemizin bir yolu platformları daraltmak. Bu kolay bir tahlil değil (PC’de), fakat elbette buna bakıyoruz ve düşünüyoruz .” diyerek bilgisayar sürümü argümanlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yamauchi, bilgisayarlara yönelik bir çalışmanın olduğunu doğruladı.

Gran Turismo için bu türlü bir karar alınmasında aslında maddi münasebetler yer alıyor. Çünkü Sony Interactive Entertainment, son yıllarda sık sık yepyeni PlayStation oyunlarını bilgisayarlara getiriyor. Bu da daha yüksek satış sayılarına ulaşılmasını sağlıyor. Gran Turismo için bu türlü bir adım atılması sürpriz olmayacak.

Gran Turismo 7

“GT Racing” serisinin en son versiyonu, PS5 ve PS4 platformlarında yayınlanan GT Racing 7. Bu versiyon, Polyphony Digital tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan oyun serisinin aslında sekizinci kuşağı. Tıpkı vakitte oyun serisinin 25. yılı için bir hatıra çalışması.

Sony  PC sürümü dışında özel bir sinema projesini de sürdürüyor. Şu anda Macaristan’da çekimleri devam eden ve 11 Ağustos 2023’te vizyona girecek olan sinema, “Gran Turismo” oyununun aksiyon sineması olarak beyazperde de yer almasını sağlayacak.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu