Hangi iPad daha iyi? 2019 iPad tercih rehberi!

Apple, geçtiğimiz haftalarda iki yeni iPad modelini kullanıcılara sundu. Bunlardan biri, kompakt tasarımı ile öne çıkan yeni kuşak iPad Mini, biri ise boyut olarak daha büyük olan ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan iPad Air. Bir de geride bıraktığımız sene içerisinde tanıtılan, yeniliğini ve gücünü hala koruyan iPad Pro ve iPad modelleri var. Bu aygıtlarda hala alınabilir durumdalar. Pekala hangi iPad tercih edilmeli? Hangi iPad daha âlâ?

iPad (2018)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 9.7 inç

Depolama seçenekleri: 32 GB, 128 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Bir iPad almak istiyor, bunu en ucuz yolla gerçekleştirmek istiyorsanız 2018 model iPad size nazaran olabilir. Zira kendisi iPad modelleri ortasında en uygun fiyatlı olan. Bu model 2.000 TL – 2.500 TL arasında bir fiyat etiketine sahip.

Günlük kullanıcı iseniz, tableti yalnızca gazete okumak, toplumsal medya araçlarını kullanmak ve kolay oyunlar oynamak anacıyla kullanıyorsanız, lakin bunu yaparken büyük ekran tercih ediyorsanız 2018 iPad’i tercih edebilirsiniz.

Cihazda kalem desteği de bulunuyor. Bu sayede çizim vb. işlerinizde bu kalem size hayli yardımcı oluyor.

iPad Küçük (2019)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 7.9 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Alacağınız yeni iPad’i her yere taşımak, tüm süreçlerinizi süratle gerçekleştirirken bunu kompakt bir aygıt aracılığıyla yapmak istiyorsanız 2019 model iPad Mini sizin tercihiniz olmalıdır. Aygıtın büsbütün portatif maksatlarla üretildiğini belirtelim.

Cihaz iPad Air’in sunduğu bir çok özelliği sunmakla birlikte, bunu yüksek taşınabilirlik ile buluşturmayı başarıyor. Cihaz, beraberinde kalem desteğini de getiriyor. Bu sayede ekran küçük dahi olsa çizim yapmanız imkanlı hale geliyor. Bu iPad modelini 2.799 TL bandında almak mümkün.

iPad Air (2019)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 10.5 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Üst düzey güç gerektiren işleri nispeten uygun fiyatlı bir aygıtta gerçekleştirmek, üst seviye performans isteyen oyunları keşfetmek istiyorsanız bu aygıt sizin ilginizi çekecektir.

2019 model iPad Air, beraberinde klavye takviyesini de getiriyor. Klavye ile birlikte yazma şartlarınızı güzelleştirebilir, uzun mühletler rahatlıkla yazı yazabilirsiniz. Ayrıyeten bunu iPad Pro’ya kıyasla uygun bir fiyata gerçekleştirirsiniz.

Cihaz kalem desteğine de sahip. Kalem dayanağı ve klavye dayanağıyla aygıt daha da güçlü bir pozisyona oturuyor. İki aksesuarın da ekstra olarak satıldığını belirtelim. 2019 model iPad Air için yaklaşık olarak 3.499 TL ödemek gerekiyor.

iPad Pro (2018)

Bağlantı arabirimi: USB Type-C

Ekran boyutu: 11 inç yahut 12.9 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB

Kulaklık girişi: Yok

Kimlik doğrulama: FaceID

iPad Pro tam manasıyla bir profesyonel!İçerisindeki gelişmiş işlemci mimarisi ile bilgisayarın bile altından kalkamadığı bir çok süreci kısa müddetlerde yapabilir, varolan klavye dayanağı ile uzun müddetler rahatlıkla yazı yazabilirsiniz.

Ayrıca aygıt son jenerasyon güvenlik teknolojilerinden olan FaceID destekliyor. Bunun dışında irtibat arabirimi olarak USB Type-C kullanması da aygıtın değerli artılarından.

Siz de profesyonel kullanım maksatlı bir iPad almak istiyorsanız, bu seçenek size uygun olacaktır. Aygıtın ikinci kuşak kalem desteği olduğunu da belirtelim. İkinci jenerasyon kalem kablosuz şarja imkan tanıyor. Bu aygıtın fiyatı ise yaklaşık olarak 5.899 TL.

Sonuç

iPad modelleri ortasında her zevke nazaran bir eser bulmak mümkün. Apple son atılımı ile iPad eser gamını epeyce genişletti. Siz de bir iPad sahibi olmak istiyor lakin hangi eseri alacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız üstteki iPad tercih rehberimize nazaran aygıtınızı tercih edebilirsiniz.

Başa dön tuşu