HongMeng OS yüklü 1 milyon Huawei telefon yolda!

Google’ın Android takviyesini Huawei’nin üzerinden çekmesinin akabinde, Çinli teknoloji devi harekete geçti. Kendi işletim sistemin geliştiren Huawei, şu sıralar sistemini geliştiriyor ve testlerini yapıyor. Son çıkan bilgilere nazaran, test için Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon akıllı telefon test için hazır hale getirildi.

Huawei işletim sistemi testleri başladı

Yeni işletim sistemi konusunda elini çabuk tutmak isteyen Huawei, bu sistemi ağustos ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Bunun için son hız çalışmalarını sürdüren şirketle ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon telefon teste hazır hale getirildi. Telefonların piyasadaki mevcut eserler mi, yoksa geliştirme eserleri mi olduğu ise şimdi bilinmiyor.

Çinli aracılık şirketi Rosenblatt Securities, HongMeng OS işletim sisteminin tüm Android uygulamalarıyla uyumlu olduğunu açıkladı.

Huawei yöneticilerinden Yu Chengdong da yeni işletim sisteminin bu sonbahar aylarına hazırlandığını söyledi. Ayrıyeten yeni işletim sisteminin akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, otomobiller, televizyonlar ve akıllı giyilebilir aygıtlar ile uyumlu olacağını belirtti.

Geçmişte Android’in egemenliği ile ilgili tasaları olan Huawei’nin kendi işletim sistemi için 2012 yılından beri çalıştığı biliniyor.

Çin pazarında HongMeng OS olarak isimlendirilen yeni işletim sistemi, global pazarda Ark OS ya da Oak OS ismiyle karşımıza çıkacak.

Başa dön tuşu