Huawei 3 ayda kaç telefon sattığını açıkladı!

Huawei, 2019 birinci çeyrek raporlarını açıkladı. Yayınlanan raporda hem Huawei satış adetleri hem de birinci üç aylık cirosu yer alıyor. Buna nazaran şirket büyümeye devam ediyor. Önündeki en büyük mahzurun ise Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan tansiyon olduğu görülüyor.

Huawei her alanda büyüyor! Tek bir tehlike var

Çinli teknoloji firması, 2019 raporunda öncelikli olarak cirosuna yer verdi. Buna nazaran şirketin toplam birinci çeyrek cirosu 27 milyar dolara yükseldi. Bu bedel, geçen yılın birinci çeyreğine nazaran yüzde 37 büyüme manasına geliyor.

İlk çeyrek boyunca Huawei, 59 milyon adet telefon satışı yaparak kendi markası içerisinde de bir rekora imza atmış oldu.

Şirket, yıllık gelirini de yüzde 19,5 arttırarak 721,5 milyar CYN’ye yani 107,4 milyar dolara yükseltti. Bu yükseliş şirketin daima bedelinin artmasının ana sebebi olarak gösteriliyor.

Şirket karlılık konusunda da yatırımcılarını hoşnut etti. Buna nazaran şirket, geçen yılın birinci çeyreğine nazaran karlılığını yüzde 6 arttırdı.

Ayrıca Çinli teknoloji devi, Ocak 2019’dan Mart 2019’a kadar 70 adet 5G mukavelesi yaptı ve 70.000’den fazla baz istasyonu kurulumunu üstlendi. Bu, Amerika Birleşik Devletleri ve onu izleyen bir kaç ülkenin yasaklarına karşın geçen seneye nazaran yüzde 21 artış manasına geliyor.

Business Group isimli web sitesi yayınladığı raporda: “5G teknolojisinin yılı bu yıl olacak. Ve Huawei, bundan en çok yararlanacak firmalardan biri olacak. Huawei yatırımcıları için bu, eşsiz bir fırsat.” dedi.

Fakat yayınlanan raporda her şeyin eksiksiz gitmediği de açıkça gösteriliyor. Buna nazaran bir çok ülke Huawei’yi 5G konusunda yasaklamayı düşünüyor. Bu ülkeler ortasında İngiltere, Almanya, Fransa üzere büyük ülkeler de var.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kelam konusu şirketin aygıtlarını kullanıyor musunuz? Şad musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu