Huawei ekran altı kamera teknolojisi patenti aldı

MWC‘de Oppo’nun tanıttığı ve vivo, Xiaomi üzere markaların da prototipleri bulunan ekran altı kamera teknolojilerine yeni bir rakip eklendi. Huawei ekran altı kamera teknolojisi ile kullanıcı arayüzü alanının nasıl olacağına dair bir patent aldı.

Huawei ekran altı kamera teknolojisi geliştiriyor

Sızan patent bilgilerine nazaran Huawei’nin ön kamera alanı için birden çok tahlili bulunuyor. Sızan patent görüntülerinden biri, görüşme sürenizi gösterirken bir oburu Kamera Modu (AI mod) açıkken nasıl olacağı görünüyor. Arayan uygulamasından çıktığınızda aramanızla ilgili bilgiler de görüntülenebiliyor. Bu patent evraklarının ortaya çıkardığı diğer farklı bir şey de, ön kameranın durumu oldu. Oppo kamerasını üst tarafın ortasına yerleştirirken, Huawei, Honor View 20 ve Huawei nova 5i için kamerayı sol üst köşeye konumlandırmayı planlıyor.

Huawei görünüşte kameranın kullanıcı arabiriminde göze çarpmayan şekilde entegre olması için ekranın sol köşesinde arabirimi etkilemeyecek biçimde pozisyonlandırmak istiyor. Bu nedenle, kamera, bildirim çubuğundan simgelerin ana ekranında ve telefonun kamera uygulaması dışında telefonun faal kullanımı sırasında uygulamaya bağlı olarak fonksiyonellik kazanacak.

Tasarım patentinin eskizleri, dizaynları yahut imgeleri, Huawei’nin ekranın üst kısmında sensörlerin yerleştirilmesi gereken bir alan yaratabileceğini öne sürüyor. Bu nedenle, ön kamera hizasındaki alan, kullanıcı arayüzünün geri kalan kısmından açıkça ayrılmış görünüyor. Fakat hangi donanımın konumlandırılacağı hakkında şimdi bilgi bulunmuyor.

Başa dön tuşu