Vivo, ilk AR gözlüğünü video ile beraber tanıttı

Çinli teknoloji firması Vivo, yeni kuşak AR gözlüklerini MWC Shanghai’da kullanıcılara tanıttı. Farklı farklı kullanım alanları ile karşımıza çıkan gözlüğün şu an için rastgele bir ismi yok. Bakalım oyunculara özel telefonları ile kullanıcıların sevdiği Vivo, Vivo AR gözlük ile bizlere neler sunacak?

Vivo AR gözlük özellikleri neler?

Şu anda prototip sürümü ile karşımıza çıkan eserin şimdi resmi bir ismi olmasa da, Vivo tarafından eser Vivo AR Glass ismiyle tanıtıldı. AR gözlük, iki şeffaf ekrana sahip ve olağan bir gözlük tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Vivo’nun rastgele bir isim vermediği gözlük, 5G dayanaklı rastgele bir telefona, üzerindeki kablo ile basitçe bağlanabiliyor.

vivo, tanıtım sırasında VR gözlük ile yaptığı açıklamalarda, gözlüğün 5 farklı emeli olduğundan bahsetti. Oyun, ofis işleri, 5G tiyatro, yüz tanıma ve obje tanıma gayelerinden rastgele birisi için kullanılabilen AR gözlük hakkında tanıtım görüntüsü da yayınlandı. Görüntüde, kullanıcının yemek masasında gözlük ile neler yapılabileceği gösterilmiş.

Açıklamalarda eserin fiyat bilgisi ve çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi ise paylaşılmadı. Lakin,  vivo’nun 5G destekleyen akıllı telefonunun  bu yılın sonlarına hakikat geleceğini biliyoruz. vivo, AR gözlükleri ve öteki eserlerini muhtemelen 5G destekleyen telefonu ile birlikte tanıtacak.

Başa dön tuşu