Huawei Mate 30 Lite tanıtıldı! İşte özellikleri

En büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei, Maimang ailesinin yeni üyesi olan Huawei Maimang 8‘i duyurdu. Ülkemizde Huawei Mate 30 Lite ismiyle satışa sunulması beklenen telefon, orta düzey donanım özellikleriyle bizleri karşılıyor. İşte Huawei Mate 30 Lite özellikleri!

Huawei Mate 30 Lite özellikleri

Telefonun ön tarafında Full HD+ çözünürlüğünde 6.21 inç boyutunda IPS bir ekran yer alıyor. Bunun yanı sıra ekranın çentikli ekran dizaynına sahip olduğunu görüyoruz. Bu çentikte ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor.

Arka tarafı ise 3’lü art kamera kurulumuna konut sahipliği ediyor. Bu kameralardan biri 24 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera, başkası ise 16 Megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera oluyor. Bu kameraların haricinde bir de 2 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılayıcı kamera yer alıyor.

Gücünü Huawei’in orta segment işlemcisi Kirin 710‘dan güç alan Maimang 8, 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. Aygıttaki depolama alanı MicroSD kart yuvası ile de 512 GB’a kadar artırılabiliyor.

Batarya tarafında 3.400 mAh kapasiteli pile sahip olan telefon, Android 9 Pie işletim sistemi ile kutusundan çıkıyor. Bu işletim sistemine EMUI 9 arayüz yazılımı eşlik ediyor.

Gece yarısı siyahı ve safir mavisi olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışa sunulan telefon yaklaşık 270 dolarlık (1.500 lira) bir fiyat etiketine sahip.

Ayrıca bu eserin ülkemizde Huawei Mate 30 Lite ismiyle satışa sunulacağını belirtelim. Geçmiş periyodun Maimang serisi akıllı telefonları da ülkemizde Mate 10 Lite ve Mate 20 Lite ismiyle satışa sunulmuştu.

Başa dön tuşu