Huawei Mate 30 Pro tasarımı sızdırıldı

Huawei Mate serisinin tanıtılmasına kısa bir mühlet kalmasıyla birlikte hem donanım özellikleri hem de tasarım özellikleri netleşmeye devam ediyor. Bugün ise Huawei Mate 30 Pro tasarımı sızdırıldı.

Huawei Mate 30 Pro tasarımı sızdırıldı!

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro kare biçimindeki kamerası ile bu yıl çıkacak birçok farklı aygıta öncülük etti. Mate 20 ve Mate 20 Pro tasarım konusunda Apple’ın iPhone XI serisine ve Google’ın da Pixel 4 serisine öncülük ederken kullanıcılar tarafından da epey beğenilen bir tasarım olmayı başardı.

Mate serisi için her yıl farklı bir tasarım deneyen Huawei, yeni atak ile de Huawei Mate 30 Pro farklı bir kamera konseyimi denemeyi planlıyor. Yeni sızdırılan render imajlarına ve kılıf dizaynına nazaran, Mate 30 Pro art kasa dizaynında cam bir yüzey üzerinde yuvarlak bir kamera konseyimi barındıracak.

Dairenin kaç kamera barındıracağı şimdi net olmasa da az üçlü bir kamera kurulumunun olması bekleniyor. Ayrıyeten kameralar için de Alman şirket Leica ile Huawei çalışmalara devam edecek üzere gözüküyor.

Donanım özellikleri tarafında son sızdırılan bilgiler ise Huawei Mate 30 Pro’nun 90Hz yenileme suratına sahip AMOLED bir ekran ile gelmesi bekleniyor. Kablosuz şarj takviyesi ile birlikte gelmesi beklenen aygıtın 4000 mAh üzerinde bir pil kapasitesi bulunması da sızıntılar ortasında.

Ayrıca yeni 7 nm‘lik Kirin 985 işlemci ile güçlendirilmesi bekleniyor. RAM ve depolama alanı özellikleri konusunda şimdi somut bilgiler bulunmuyor. Fakat sızıntılarla birlikte yakın vakitte tüm donanım özelliklerini de öğrenmiş olacağımızı düşünüyorum.

Başa dön tuşu