PUBG Mobile ilk çeyrek kazancı ortaya çıktı

Mobil tahlil firması Sensor Tower, iOS platformuna özel bir araştırma yaptı ve bu sayede battle royale oyunlarının muvaffakiyetini gözler önüne serdi. PUBG Mobile birinci çeyrek çıkarı için de açıklama yapan şirket, 5 farklı oyun üzerinde durdu. Araştırmaya nazaran en çok indirilen beş battle royale oyunu iki yıldan kısa bir müddette 2 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

PUBG Mobile birinci çeyrek yararı beklentiyi karşıladı

Sensor Tower araştırmayı en çok oynanan beş battle royale oyunu üzerinde yaptı. Bu oyunlar ise Knives Out, Fortnite, PUBG Mobile, Garena Free Fire ve Rules of Survival oldu. Bu beş oyun iki yıldan kısa bir müddette toplamda 2 milyar doların üzerinde gelir elde etmeyi başardı.

Knives Out beklenenin üzerinde bir muvaffakiyet grafiği çizerek 643 milyon dolar gelir elde etti ve birinci oldu. İkinci sıraya ise 630 milyon dolar gelir ile Fortnite oturdu. Bekleneni veremeyen oyun PUBG Mobile ise üçüncü oldu ve 438 milyon dolar gelir elde etti.

Yayınlanan raporda kıymetli bir konu üzerinde de duruldu. Buna nazaran grafik çizilirken Knives Out oyunu için hem Android hem de iOS gelirleri göz önünde bulunduruldu. Halbuki ikinci olan Fortnite’ın yalnızca iOS gelirleri grafiğe yansıtıldı. Bu durumda iOS özelinde bakıldığında Fortnite, birinciliği elde etmiş oldu.

2019’un birinci çeyreğine bakıldığında ise bu 5 oyunun toplam gelirleri yüzde 63 arttı ve 476 milyon dolara çıktı. Tek kan kaybeden oyun ise Fortnite oldu ve oyunun gelirleri bir evvelki çeyreğe nazaran yüzde 26 azaldı. 

Başa dön tuşu