Galaxy Note 10’da kulaklık girişi sürprizi gelebilir!

Apple ile başlayan 3.5 mm jak girişini terk etme trendi, Note 10 ile birlikte devam edecek üzere görünüyordu. Kulislerde dolaşan yeni bir bilgiye bakılırsa Samsung, Note 10 için 3.5 mm jak girişinden vazgeçmemiş olabilir.

Peki lakin Samsung sahiden de bu eski teknolojiden vazgeçmemiş olabilir mi?

Note 10 3.5 mm jak girişi ile mi gelecek?

Samsung, Huawei‘nin ABD hükumeti tarafından yasaklanması sonrası akıllı telefon pazarı liderliğinde rahat bir nefes almış üzere görünse de çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.

Note serisinin son üyesi olacağı kestirim edilen Note 10‘da şirketin bu sene çıkaracağı kıymetli amiral gemisi telefonlardan biri. Şu ana kadar Note serisinin yeni üyesi hakkında neredeyse bütün detaylar ortaya çıkmış üzere görünse de yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Son olarak, Note 10 3.5 mm jak girişi ile gelecek savı kulislerde konuşulmaya başladı. Her ne kadar şimdi bu bilgiyi doğrulayacak bir manzara ortaya çıkmasa da, bilginin Samsung içinden sağlam bir kaynaktan sızdırıldığını belirtelim.

Şimdiye kadar 3.5 mm jak girişli kulaklık kullananlar için kıymetli bir kale olan Samsung, tahminen de bu kitleyi kaybetmek istemiyor. Yeni kuşak akıllı telefonlar, daha ince bir yapıya sahip olabilmek ve telefonun suya ve toza karşı direncini azalttığı niyetiyle bu eski teknolojiyi bir bir terk ediyor.

Hali hazırda bu kulaklıkları kullananlar ise, ya bir aparat yardımıyla ya da kablosuz kulaklık alarak bu sorunu çözmeye çalışıyor. Bu yeni akıllı telefonların hem şarj hem de kulaklık için tek giriş olması ise kimi kullanıcılar ortasında reaksiyona neden oluyor.

Kablosuz kulaklıkların çok değerli olması, daima olarak şarj edilmesi üzere dezavantajlar da 3.5 mm kulaklık kullanan tüketicilerin bu teknolojiye soğuk bakmasına neden oluyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Samsung, Note 10 için 3.5 mm jak sürprizi yapabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Başa dön tuşu