Huawei Nova 5i Geekbench sonuçları ortaya çıktı

Huawei’in yeni aygıtı Nova 5i hakkında sızıntılar devam ediyor. Nova 5’in küçük kardeşi olması beklenen Huawei Nova 5i Geekbench sonuçları ile de dikkat çekmeyi başardı.

Huawei Nova 5i Geekbench sonuçları ile dikkat çekti!

Huawei Nova 5i’nin birtakım bölgelerde Huawei P20 lite (2019) olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ama beklenen sızıntılar Nova 5i olarak adlandırılacağını ve P20 serisinden farklı bir aygıt olacağını gösteriyor.

Huawei Nova 5i’nin 4GB RAM ve 128 GB’lık depolama ve ayrıyeten bir microSD kart ile 512 GB’a kadar artırılabilir hafıza takviyesi sunması bekleniyor. 64 GB depolama alanına sahip olan bir seçeneğin de olacağına dair güçlü söylentiler var.

Bugün ise aygıtın Geekbench sonuçları ortaya çıktı. Tek çekirdek testinde 1538 puan alırken çoklu çekirdek kullanımında 5388 puan aldı. Ortalama olarak Kirin 710 işlemci düzeyinde bir işlemci ile gelmesi bekleniyor.

Ayrıca sızdırılan FCC evraklarına nazaran de Nova 5i 3900 mAh bataryadan beslenecek ve 10W şarj takviyesi sunacak. Aygıtta süratli şarj dayanağının olmaması bekleniyor. 5.84 inç ekrana sahip olması beklenen aygıtın art tarafta 24 Megapiksel ana kamera, 16 Megapiksel ikincil kamera ve 2 Megapiksel geniş açılı kamera barındıracak üzere duruyor.

Yakın vakitte duyurulması beklenen aygıtın tüm ayrıntılarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Huawei Nova 5i uygun fiyatlı telefonlar segmenti için farklı bir tercih olabilir.

Başa dön tuşu