Tanıtıldı: MediaTek T800 özellikleri ne?

MediaTek yeni işlemcilerini tanıtmaya devam ediyor. Tanıtımı yapılan yeni işlemci MediaTek T800 oldu. İşte MediaTek T800 özellikleri ve ayrıntılar.

5G takviyeli yeni işlemcisini tanıtan MediaTek T800, IoT aygıtlarda ve Sanayi 4.0 alanında kullanılacak yeni modeliyle dikkat çekti.

MediaTek T800 özellikleri

Dimensity 9200’ün akabinde tanıtımı yapılan MediaTek T800, 5G’de markanın yeni argümanlı modeli olacak. 4nm sürecinde üretilen MediaTek T800, T700 ile benzerlik taşıyor. Tanıtıma nazaran hem masaüstü hem de dizüstü modellerde kullanılabilecek olan işlemci, 5G performansıyla öne çıkarıldı. Tanıtıma nazaran yeni işlemci 70 binin yer aldığı bir stadyumda en düzgün 5G performansını sunabilecek kapasitede. İşlemci ile 7.9 Gbps indirme, 4.2 Gbps yükleme suratı elde edilebiliyor.

Yeni model ile ilgili açıklamalarda bulunan MediaTek Kurumsal Lider Yardımcısı JC Hsu, “Tüketiciler bugün her yerden 5G suratlarına erişme yeteneği istiyor. MediaTek’in en yeni 5G yonga seti tahlili, son kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar yüksek süratli, düşük gecikmeli 5G’nin keyfini çıkarmasını sağlıyor ve gerçek bilgi süreç özgürlüğü sunuyor. T800, her tarafıyla eksiksiz bir kullanıcı tecrübesi için pil ömrünü en üst seviyeye çıkaran son derece verimli bir dizaynda muhteşem süratli, emniyetli 5G suratlarıyla öne çıkıyor.” dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu