Huawei P30 Pro dayanıklılık testinde!

Huawei’nin yeni amiral gemisi P30 Pro’yu tanıtmasının üzerinden yaklaşık bir ay geçti. Kutu açılış ve ayrıntılı inceleme görüntüsünü sizlerle paylaştığımız Huawei P30 Pro dayanıklılık testleri ile popülerleşen JerryRigEverything‘in konuğu oldu.

Dayanıklılık testine geçmeden evvel aygıtı kısaca hatırlamak gerekirse: 6.47 inç büyüklüğündeki OLED ekranı 1080×2340 piksel çözünürlük sunan Huawei P30 Pro gücünü 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 980 işlemciden alıyor.

Huawei P30 Pro dayanıklılık testi yayınlandı!

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde cihazın ekranı beşinci düzeye kadar direnç gösterirken, altıncı düzeyden itibaren ekranda önemli çizikler oluşuyor. Koruma teknolojisi açıklanmazken, sonuçlar Gorilla Glass 5 ile benzeri.

Çentik içerisinde yer alan ön kamera sağlam yapısını sergilerken, art taraftaki kameralarda kılcal çizikler oluşuyor. Bunun yanı sıra telefonun yan kısımları öbür rakipleri ile misal halde bıçak darbeleri sonrasında kolaylıkla hasar alıyor

Ekran ateşe maruz bırakıldığında maalesef kalıcı bir hasar oluşuyor. Ekrandan parmak izi okuyucunun çalıştığı kısıma hasar verildiğinde parmak izi okunmaya devam ediyor. Son olarak bükülme testine giren P30 Pro bunu muvaffakiyetle geçiyor.

Başa dön tuşu