Huawei P30 Pro için önemli güncelleme geldi

Huawei‘e uygulanan baskıların akabinde şirket hala aygıtlarını geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyor. Huawei P30 Pro kamera güncellemesi ile de epey âlâ olan kamerasındaki birçok sorunu giderecek!

Huawei P30 Pro kamera güncellemesi ile daha uygun bir tecrübe sunacak!

Huawei‘in argümanlı amiral gemisi P30 Pro çıktığından bu yana kamerası ile dikkat çekiyordu. Ama şirket bu kamerayı güzelleştirmeye devam etmekten vazgeçmiyor. Bu yüzden Huawei P30 Pro için kamerasının çektiği fotoğrafların imaj kalitesini düzgünleştirmeye odaklanan yeni güncellemeyi sundu.

316 MB boyutunda olan bu güncelleme ile fotoğraf kalitesi güzelleştirildi ve renklerin daha doğal ve orjinal tonlara yakın görünmesi sağlandı. Ayrıyeten, yeni güncelleme ile Huawei renk sıcaklığını ve HDR algoritmasını da epeyce değiştirdi.

Renk konusunda da daha gerçekçi imajlar elde etmek için karşıtlık yani contrast dediğimiz ayarda ziyadesiyle azaltılmış. 9.1.0.161 olarak geçen güncelleme ayrıyeten dinamik bir duvar kağıdı kullanırken yaşanılan kilit ekranı bildirimleri ile ilgili sorunu da gidermiş.

Güncellemelerin birçoklarında olduğu üzere, yayınlanan güncelleme yavaş yavaş yayılıyor. Ülkemize yahut aygıtı kullandığınız bölgeye ulaşması biraz vakit alabilir. Lakin, en azından Huawei‘in mevcut aygıtlara yazılım güncellemeleri sağlama konusundaki odağının ve üreticinin uğraşlarını görebilmek birçok kullanıcıyı rahatlatacak.

Başa dön tuşu