Huawei’den amiral gemisi tablet: MediaPad M6

Huawei’nin bugün Çin’de düzenlediği aktiflik dolu dolu geçti. Nova 5 serisi ile amiral gemisi ve orta düzey telefonlarını kullanıcılar ile buluşturan şirket, tıpkı vakitte Kirin 810 işlemcisini tanıttı. Bunlara ek olarak tanıtımı gerçekleştirilen bir öteki eserde, uzun müddettir beklenen Huawei MediaPad M6 tablet oldu.

Huawei öteki Android aygıt üreticileri üzere tablet pazarında hakimiyet sağlayamıyor olsa da, kullanıcılara seçenekler sunmaya devam ediliyor. Gelin, artık Huawei MediaPad 6 özellikleri ve fiyatı üzere ayrıntılara yakından bakalım.

Huawei MediaPad M6 özellikleri

MediaPad M6, 8.4 inç ve 10.8 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip. Bu aygıtlar ortasında ekran dışındaki tek fark batarya kapasitesi. Her iki boyutta da 2560×1600 piksel çözünürlük sunan bir LCD ekrana yer veriliyor.

Huawei’nin bu tableti gücünü Kirin 980 işlemciden alıyor. Mate 20 ve P30 serisi telefonlarda yer alan Kirin 980 şu anda şirketin en üst düzey işlemcisi. 4 GB RAM’in yer aldığı telefon 64 GB yahut 128 GB dahili depolama alanı sunuyor.

MediaPad M6’nın ön tarafında 8 Megapiksel, art tarafında ise 13 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Buna ek olarak daha âlâ bir multimedya tecrübesi için Harman Kardon imzalı dört hoparlör tablette yer alıyor.

USB-C portunun ve 3.5 mm kulaklık girişinin yer aldığı tablette, microSD kart girişi bulunuyor. Android 9.1 Pie ve EMUI 9.1 kullanıcı arayüzü ile kutudan çıkan tabletlerden 10.8 inçlik model 7500 mAh, 8.4 inçlik model ise 6100 mAh kapasiteli bataryaya konut sahipliği yapıyor.

Huawei MediaPad M6 fiyatı

Aynı vakitte klavyeli bir kılıfta tablet ile kullanıcılara sunuluyor. Temmuz ayında kullanıcılar ile buluşacak olan tabletlerden, 10.8 inçlik model 335 dolar, 8.4 inçlik model ise 290 dolar başlangıç fiyatına sahip. Bu kapsamda MediaPad M6 fiyatı rakip modellere kıyasla daha uygun görünüyor.

Başa dön tuşu