İlk nesil çıkmadan yeni nesil Galaxy Fold sızıntısı!

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold uzun müddettir çıkış tarihi sızıntılarıyla gündemdeydi. Birinci jenerasyon Galaxy Fold daha piyasaya sürülemeden yeni nesil Galaxy Fold sızıntısı ortaya çıktı!

İlk kuşak çıkmadan yeni kuşak Galaxy Fold sızıntısı!

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy Fold birtakım sıkıntılarla karşılaştı. Bu durumun akabinde, piyasadan geri çekilen aygıtın ne vakit çıkacağına dair farklı sızıntılar gelmeye devam ediyordu. Ancak bugün çıkan yeni sızıntılarla, daha birinci Fold’un ne vakit yayınlanacağı aşikâr olmadan yeni jenerasyon katlanabilir telefon hakkındaki ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Çıkan rapora nazaran, Samsung‘un 8 inçlik daha büyük bir iç ekrana sahip ve S Pen dayanağına sahip ikinci kuşak Fold üzerinde çalıştığı tez ediliyor. Birinci kuşak Fold ile tıpkı katlama form faktörünü müdafaayı planlayan şirket daha büyük bir ekran ve tablet kullanımını kolaylaştıracak bir kalem dayanağı de sağlayacak.

Şirket, bileşen tedarikçilerinden yeni katlanabilir akıllı telefon için S Pen modülleri üretmelerini istedi. Raporlarda kapak ekranı hakkında rastgele bir ayrıntı verilmedi. 8 inç boyutunda katlanabilir ekran birinci jenerasyon Fold’un 7.3 inçlik panelinden hayli büyük bir ekran sunacak.

Ayrıca Samsung’un bu aygıtı bu yılın sonunda sunacağı ve 2020‘nin başlarında piyasaya süreceği de tez edildi. Ancak Samsung’un şimdi birinci jenerasyon Fold’u piyasaya sürmediğini göz önünde bulundurursak yeni kuşak bir katlanabilir telefon süreci pek de kısa olmayacak.

Başa dön tuşu