Instagram mobil veri kullanımını azaltacak!

Dünyanın en çok kullanılan toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, son vakitlerde yeni güncellemeler ile birlikte yeni özelliklerine kavuştu. Güncellenmiş kamera arayüzü, yeni çıkartmalar ve yeni alışveriş özelliklerine kavuşan Instagram, artık bir özelliğe daha kavuştu. Artık Instagram bilgi tasarrufu özelliğine de sahip olacak.

Instagram data tasarrufu özelliği neler sunacak? 

Veri tasarrufu özelliği sayesinde kullanıcılar, imajlara dokunmadıkça imgeler indirilmeyecek. Böylelikle görülmek istenmeyen imajlar, internet harcamayacak. Doğal bu özellik istenildiği kapatılıp açılabilecek.

Kullanıcılar bu özelliği, yalnızca hücresel bilgide ya da Wi-Fi bağlantısında faal olacak formda ayarlayabilecekler. İsteyen kullanıcılar her ikisinde de bu özelliği faal olarak kullanabilecek.

Ağ suratının düşük olduğu ve internet ölçüsünün kısıtlı olduğu kullanıcıları gaye alan bu özellik, birinci basamakta sırf Android aygıtlarda kullanıma sunulacak. Sonraki periyotlarda ise başka platformlar için de kullanıma sunulması beklentiler ortasında yer alıyor.

Bu özellik, Instagram’ın çok fazla internet harcamasından ötürü şikayet edenler için epey kullanışlı olacak. Bu sayede artık kullanıcılar, Instagram’ın çok fazla internet harcamasından şikayet edemeyecekler.

Bu özelliği kullanmak için “Ayarlar >> Hesap >> Hücresel Veri” adımlarının takip edilmesi gerekmektedir. Açılan bu pencereden özelliği etkinleştirip dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu