Instagram’da Gönderdiğiniz Takip İstekleri Nasıl Bulunur?

Instagram gönderilen istekler nasıl bulunur, nasıl silinir, gönderilen tüm istekleri toplu olarak silmek mümkün müdür gibi sorulara yanıt verdiğimiz bu makalede kendi gönderdiğiniz takip istekleri ile ilgili merak edebileceğiniz tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olma hedefi doğrultusunda başarılı şekilde ilerleyen Instagram’da gelen istekleri görmek oldukça kolay bir işlem olsa da ne yazık ki gönderilen istekler el altında değildir. Bu da kullanıcıların onu hemen bulması önünde bir engel yaratmaktadır.

Bu zorlukları aşmanız için bir makale hazırladık. Bu makalede Instagram takip isteklerini görme yanı sıra Instagram mevcut takip istekleri silme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini de öğreneceksiniz.

İlk olarak Instagram istek gönderdiklerimi ya da istek attığım kişileri nasıl görebilirim sorularını cevaplayarak başlayalım.

Instagram Gönderilen İstekler Nasıl Bulunur?

 • Instagram uygulamasına girin.
 • Profilinizi açın ve sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.
 • Açılan menüden “Hareketlerin” sekmesine dokunun.
 • Aşağıda bulunan; “Bilgilerini indir” seçeneğini seçin.
 • E-posta adresinizi girin.
 • İndirme talep et seçeneğine dokunun.
 • Instagram şifrenizi girin.
 • “İndirme Talep Et” seçeneğini seçin.
 • Şimdi Instagram’a kayıtlı olan e-postanıza gidin.
 • Gelen e-posta’dan bilgilerinizi indirin. (E-posta gelme süresi yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir.)
 • Yeni açılan sekmeden Instagram’a giriş yapın.
 • Açılan sayfadan “Bilgilerini indir” seçeneğine dokunun.
 • Bir ZIP dosyası inecektir.
 • Telefonunuz ZIP dosyasını açmıyorsa RAR for programını indirin.
 • Dosyayı açın.
 • Arama kısmına “followers_and_following” yazın.
 • Karşınıza çıkan sonuçlardan; “recent_follow_requests.html” dosyasına gelin.
 • Dosyayı açtıktan sonra Instagram’da gönderilen takip isteklerini görmüş olacaksınız.
Instagram

Instagram

Instagram Windows 10 PC: Instagram’ı bilgisayarda kullanmak isteyenler için masaüstü uygulamasıdır.

İndir

Instagram’da şu ana kadar gönderdiğiniz ancak onaylanmamış tüm takip isteklerini görebilmek ister miydiniz? Neyse ki sosyal medya devi, bunu yapabilmenize olanak tanıyor. Hemen aşağıdaki adımları takip ederek Instagram mevcut takip isteklerinin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Açılan menüden “Hareketlerin” sekmesine dokunun.

Aşağıda bulunan; “Bilgilerini indir” seçeneğini seçin.

Instagram şifrenizi girin.

“İndirme Talep Et” seçeneğini seçin.

Gelen e-posta’dan bilgilerinizi indirin.

Açılan sayfadan “Bilgilerini indir” seçeneğine dokunun.

 

Eğer yukarıdaki işlemler sizlere çok karışık geliyorsa, bu işlemi bilgisayar üzerinden yapmanız daha kolay olacaktır. Bilgisayar üzerinden yaptığınız zaman index.html dosyasını açıp tıpkı Instagram’ın kendi sayfasındaymış gibi tüm verilerinize bakabilir ve Instagram gönderilen takip isteklerini görebilirsiniz. 

Instagram Gönderilen İstekleri Toplu Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya devi ne yazık ki bir kerede Instagram mevcut takip istekleri silme işlemini gerçekleştirebilecek bir özellik sunmuyor. Bunu yapmanızı sağlayacağını iddia eden bazı üçüncü taraf uygulamalar olsa da bunların büyük bir kısmı verilerinizi ele geçirme amacı güden kötü niyetli kişiler tarafından geliştirilmiş uygulamalardır.

Hesabınızda kritik öneme sahip kişisel bilgileriniz mevcut değilse bu tür uygulamaları kullanmaya deneyebilirsiniz. Yine de uygulamaları kullanmadan önce o uygulamalar hakkında kapsamlı bir araştırma yapmayı unutmayın.

Sonuç

Sizler için hazırladığımız bu rehberimizde Instagram’da daha öncesinde göndermiş olduğunuz ancak yanıtlanmayan takip isteklerine nasıl erişebileceğinizi detaylıca anlattık. Ayrıca Instagram’da takibi bırakanları görmek isterseniz bunu birkaç dakika içerisinde nasıl yapabileceğinizi gösteren bir içerik de hazırlamıştık. Dilerseniz göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’ın takip sistemi ile ilgil merak edilen bazı soruları cevaplayacağız.

Instagram Gönderdiğim İstekleri Nasıl İptal Edebilirim?

Görüntü tabanlı sosyal medya platformu Instagram’da gönderdiğiniz istekleri iptal edebilmek için söz konusu profili ziyaret etmeniz gerekiyor. Profili görüntüledikten sonra “İstek Gönderildi” butonunun üzerine dokunun. Bunu yaptığınızda istek iptal edilecek ve kullanıcının profilinde “Takip Et” seçeneği görünecektir.

Instagram’da Birinin Beni Takibi Bıraktığını Nasıl Anlarım?

Bir kullanıcının sizi takip etmeyi bıraktığını anlamak için öncelikle Instagram uygulaması üzerinden profil sayfanızı görüntüleyin. “Takipçi” yazısına dokunun ve ardından arama çubuğuna kullanıcının adını yazın. Böylelikle söz konusu kişinin sizi takip etmeyi bırakıp bırakmadığını öğrenebilirsiniz.

Instagram’da Takipten Çıkınca Bildirim Gider mi?

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da bir hesabı takip etmeyi bıraktığınızda karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmez. Karşıdaki kişinin haberinin olması için takipçi listesini kontrol etmesi gerekir.

Instagram SS Bildirimi Gitmeden Ekran Görüntüsü Almanın Yolları
SOSYAL MEDYA

Instagram SS Bildirimi Gitmeden Ekran Görüntüsü Almanın Yolları

Instagram SS bildirimi karşı tarafa gitmeden ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu sorunun yanıtını merak eden sosyal medya kullanıcıları için oldukça detaylı bir rehber hazırladık.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Instagram'da Story Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

Instagram’da Story Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, hikayeleri öne çıkarma işlemini kullanıcılarına sunuyor ve Instagram story öne çıkarma işlemi birkaç adımda tamamlanabiliyor.

Başa dön tuşu