Instagram’da test nasıl yapılır?

Snapchat’in bir özelliğini alarak gücüne güç katan Instagram, buradaki geliştirmelerini sürdürüyor. Instagram Hikayeler test özelliği ile daha da interaktif bir hale geliyor. Peki Instagram test nasıl yapılır? Bu yazımızda size Instagram test yapma özelliğini anlatıyor ve nasıl yapacağınızı paylaşıyoruz. İşte adım adım Instagram test quiz özelliği…

Instagram test özelliği yakın vakitte uygulanmaya başlandı. Birinci olarak soru-cevap biçiminde kartları kullanmaya başladığımız Instagram’da artık test de yapabiliyoruz. Bu kimi vakit bir anket olarak da kullanılabilir. Instagram test nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı ise aslında çok kolay.

Instagram test yapma özelliği nasıl kullanılır?

Instagram test yapma özelliğini kullanabilmek için öncelikle bir Instagram hesabınızın olması gerekiyor. Bunun için buradaki linke tıklayarak kendinize bir Instagram hesabı açabilirsiniz. Akabinde aşağıdaki yönergeleri devam ettirebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram Hikayeler kısmında bir paylaşımda bulunmalısınız. Zira, Instagram test yapma özelliği sırf bu kısımda çalışıyor. Çektiğiniz bir fotoğrafı kıssa atmak için giriş yaptığınızda, ekranı üst kaydırmanız kâfi. Sonrasında kullanabileceğiniz etiketler karşınıza çıkacak.

Instagram test nasıl yapılır? Sorusunun cevabı da bu kısımda başlıyor. Etiketler ortasında Test ikonunu çabucak göreceksiniz. Bu ikona dokunduktan sonra karşınıza bir soru kutucuğu gelecek. Burada birinci olarak sorunuzu sonrasında ise şıklarınızı yazarak ilerleyeceksiniz. Asgarî iki şık ekleyebileceğiniz Instagram test yapma özelliğine isterseniz daha fazla şık da ekleyebilirsiniz. Ekrandaki zarlar ikonuna tıklayarak Instagram’ın belirlediği sorulardan da seçim yapabilirsiniz.

Instagram test quiz özelliği için sırf bunları yapmanız kâfi. Sonrasındaki süreç tıpkı olağan bir kıssa paylaşmak üzere ilerliyor.

Başa dön tuşu