iOS 13 Beta 3 yayınlandı! İşte yenilikler

Apple, WWDC 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 13 sürümünü sonraki gün geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Ortadan geçen üç haftanın akabinde Beta 2’yi yayınlayan teknoloji devi, bu defa iOS 13 Beta 3 ile karşımızda.

Eylül ayında yani yeni iPhone modelleri tanıtıldıktan çabucak sonra final sürümü kullanıcılar ile buluşturulacak olan iOS 13, karanlık mod desteğinden Face ID‘nin daha süratli hale gelmesine kadar onlarca yeni özelliğe konut sahipliği yapıyor.

iOS 13 Beta 3 ile sunulan yenilikler!

Yaklaşık 700 MB boyutundaki güncelleme: iPad üzerinde bölünmüş ekran faal edildiğinde animasyon ile bu gösterilirken, Home yani Ev uygulamasının animasyonları değiştirildi. Ekran kaydı için yeni bir açılır ekranın kullanıma sunulduğu Beta 3, Apple Arcade hizmetinin birinci ayrıntılarını gözler önüne seriyor.

iOS 13 ile sunulan başka özellikleri hatırlamak gerekirse: Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha evvel Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu dayanağı sahip.

Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında müzik kelamları beyaz renkte gösteriliyor.

Face ID yüzde 30 daha süratli hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.

iOS 13 Beta 3 nasıl yüklenir?

iOS’un Beta sürümünü aygıtınıza yükleyebilmeniz için kestirim edebileceğiniz üzere cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. geliştirici olmadan da yükleme yapmak mümkün.

Buraya tıklayarak iOS,tvOS ve iPadOS üzere tüm yazılımların Beta sürümlerine ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu