iOS 13 bilinmeyen numaralar için çözüm sunuyor

Geçtiğimiz haftalarda, Apple tarafından WWDC 2019 gerçekleştirildi. Apple bu aktiflikte yeni aygıt ve işletim sistemlerini bize tanıttı. Tanıtılan aygıtlar kadar iPad, Apple Watch ve Mac’ler için tanıtılan yeni işletim sistemleri dikkat çekti. iOS 13 de tanıtılan işletim sistemleri ortasındaydı ve kullanıcılar için birçok yenilik ile bizlere ‘merhaba’ dedi. Bu yeniliklerden birden fazla telefonun fonksiyonelliğini artırmak olsa da birtakım özellikler kullanıcıların istemediği durumları ortadan kaldıracak. iPhone’da bilinmeyen numarayı sessize alma özelliği faal etme özelliği de bunlardan biri.

iOS 13 bilinmeyen numaralar için yeni tahlil sunacak

iOS 13’ün en sevilen özelliklerinden birisi olacak üzere duran bilinmeyen numaralar için sessize alma, kullanıcılar tarafından epey beğenildi. iOS 13 ile bir arada, kullanıcılar dilediği takdirde rehberinde kayıtlı olmayan bireylerden gelen aramalar için rahatsız edilmeyecek. Bu özellik ile bir arada, tanımadığı insanların numarasını açmayan insanların işi epeyce kolaylaşacak yahut geceleri yanlış arayan bir kişi sizi rahatsız edemeyecek.

iPhone’da bilinmeyen numarayı sessize alma nasıl açılır?

iOS 13’ün gelmesiyle bir arada kullanıcılar Ayarlar kısmından Telefon kısmına gidebilirler ve burada bulunan Çağrı Susturma ve Engellenen Kişiler kısmından Bilinmeyen Arayanları Sustur seçeneğine tıklayarak iPhone’da bilinmeyen numarayı sessize alma özelliğini faal edebilirler.

iOS 13 hayatımıza ne vakit girecek?

iOS 13, yeni tanıtılacak iPhone’lar ile birlikte hayatımıza girecek. Apple, telefonlarını her yıl eylül ayının sonlarına hakikat tanıtıyor

Apple’ın iPhone kullanıcılarına sağladığı bu özellik hakkında fikirleriniz neler? iPhone’a diğer hangi özellikler eklenmeli?

Başa dön tuşu