iOS 13 güncellemesi alacak iPhone modelleri!

Apple, WWDC 2019 kapsamında yeni taşınabilir işletim sistemi iOS 13’ün tanıtımını gerçekleştirdi ve iOS 13 güncellemesi alacak iPhone modelleri muhakkak oldu. iOS 13 alacak aygıtlar karanlık mod başta olmak üzere onlarca yeni özelliğe kavuşacak.

iPhone ve iPad kullanıcılarının şimdiden beğenisini kazanmayı başaran iOS 13 güncellemesini alacak olan iPhone modellerini sizler için bir ortaya getirdik. Ayrıyeten, aşağıdaki linke tıklayarak yeni iOS sürümünün ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

iOS 13 güncellemesi alacak iPhone modelleri – iOS 13 alacak cihazlar

WWDC 2019 öncesinde sızdırılan raporlarda, Apple’ın eski modellerine olan takviyesi sonlandıracağı belirtiliyordu. Beklenen oldu ve iOS 13 güncellemesinin iPhone SE ve sonrasında satışa sunulan modellere geleceği açıklandı.

Apple, iOS 13 güncellemesini Eylül ayında 2019 iPhone modellerini tanıttıktan sonra yayınlayacak. 2019 iPhone modelleri ise kutudan direkt iOS 13 ile çıkacak. Bu kapsamda iOS 13 alacak aygıtlar şu formda;

– iPhone Xs
– iPhone Xs Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone SE

Bunun yanı sıra Apple, WWDC 2019’da şaşırtan bir atılım yaparak iPad için işletim sistemi geliştirme sürecini ayırdı. Bu kapsamda iPad modelleri iPadOS ile yoluna devam ederken, iPadOS’a güncellenecek iPad modelleri şu formda;

– 12.9 inç iPad Pro
– 11 inç iPad Pro
– 10.5 inç iPad Pro
– 9.7 inç iPad Pro
– iPad (6. nesil)
– iPad (5. nesil)
– iPad küçük (5. nesil)
– iPad küçük 4
– iPad Air (3. nesil)
– iPad Air 2

Başa dön tuşu