iOS 13 ile beraber istenmeyen durum ortadan kalkıyor!

Geçtiğimiz haftalarda, Apple tarafından WWDC 2019 gerçekleştirildi ve Apple yeni aygıt ve işletim sistemlerini bize tanıttı. Tanıtılan aygıtlar kadar iPad, Apple Watch ve Mac’ler için de tanıtılan yeni işletim sistemleri dikkat çekti. iOS 13 de tanıtılan işletim sistemleri ortasındaydı ve kullanıcılar için birçok yenilik ile bizlere merhaba dedi. Bu yeniliklerden birçok telefonun fonksiyonelliğini artırmak olsa da, birtakım özellikler kullanıcıların istemediği durumları ortadan kaldıracak. İşte iPhone’da bilinmeyen numarayı sessize alma özelliği etkin etme

iPhone, kayıtlı olmayan şahıslar için zil sesi çalmayacak!

iOS 13’ün en sevilen özelliklerinden birisi olacak üzere duran bilinmeyen numaralar için sessize alma, kullanıcılar tarafından epeyce beğenildi. iOS 13 ile bir arada, kullanıcılar dilediği takdirde rehberinde kayıtlı olmayan şahıslardan gelen aramalar için rahatsız edilmeyecek. Bu özellik ile bir arada, tanımadığı insanların numarasını açmayan insanların işi epey kolaylaşacak yahut geceleri yanlış arayan bir kişi sizi rahatsız edemeyecek.

iPhone’da bilinmeyen numarayı sessize alma nasıl açılır?

iOS 13’ün gelmesiyle bir arada kullanıcılar Ayarlar kısmından Telefon kısmına gidebilirler ve burada bulunan Çağrı Susturma ve Engellenen Kişiler kısmından Bilinmeyen Arayanları Sustur seçeneğine tıklayarak iPhone’da bilinmeyen numarayı sessize alma özelliğini etkin edebilirler.

iOS 13 hayatımıza ne vakit girecek?

iOS 13, yeni tanıtılacak iPhone’lar ile bir arada hayatımıza girecek. Apple, telefonlarını her yıl eylül ayının sonlarına yanlışsız tanıtıyor

Apple’ın iPhone kullanıcılarına sağladığı bu özellik hakkında fikirleriniz neler? iPhone’a öteki hangi özellikler eklenmeli?

Başa dön tuşu