Huawei EMUI 10 görüntüleri ortaya çıktı!

Günlük 470 milyon etkin kullanıcıya sahip olan EMUI arayüzü, şu an muhakkak modeller için 9.1 sürümünü test kademesinde bulunduruyor. Bununla birlikte şirket Huawei EMUI 10 sürümünün geliştirmelerine de başlamış üzere gözüküyor. Ortaya çıkan manzaralar yeni sürüme ilişkin arayüzü de ortaya çıkarmış oluyor.

Huawei EMUI 10 imajları ortaya çıktı!

Geçtiğimiz süreçlerde Huawei P30 Pro için bir beta sürümünün ortaya çıktığı EMUI 10, XDA geliştiricileri tarafından kurulup denendi. Grup yaptığı tahlilde arayüzün EMUI 10 olarak adlandırılacağını ve Android Q işletim sisteminde çalışacağını belirtti. Bununla birlikte arayüze ilişkin birkaç imgeyi de aktarmayı es geçmediler.

Arayüze birinci bakışımızda EMUI 9 sürümüne nazaran çok kıymetli estetik farklar sunmadığını söyleyebiliriz. Lakin giriş ekranı, görev çubuğu ve ikonlarda değişikliklerin yapıldığı gözüküyor. Ayrıyeten ayarlarda da tasarımsal değişiklikler bulunmakta. Bunlara ek olarak beta sürümünü deneyimleyen grup, arayüzün EMUI 9.1 sürümüne nazaran daha hızlı bir halde çalıştığını söz ediyor.

Eğer siz de Huawei P30 Pro kullanıyorsanız, XDA Forum’da bu betayı aygıtınıza nasıl kurabileceğinizi bulabilirsiniz. Lakin şu an için pek stabil olmayabileceğini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Siz yeni arayüz hakkında neler düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu