iPhone 11’in kamerası beğenilmedi mi?

iPhone 11 kamerası denince akla gelen en kıymetli hususlardan birisi de hiç elbet ki tasarım hususudur. Bu bağlamda sonbahar döneminde tanıtılması beklenen iPhone 11 (iPhone XI), internet basınında ortaya çıkan tasarım kalıbı ve üçlü kamera setiyle kendisini bekleyenlerin ilgisini kazandı. Dikkatleri üzerine çeken yeni iPhone modeli, kimi tartışmalara yol açtı. Apple kullanıcılarının ortasında yaşanan bu tartışmalar, bilhassa iPhone 11’in fotoğraf ve görüntü çekimi ile ilgili…

iPhone 11 kamerası ve iPhone 11 tasarımı hakkında ne düşünülüyor?

Apple hayranları tarafından ortaya sunulan tanınan bir teoriye nazaran şirketin yeterli gözükmeyen yeni iPhone dizaynları, kullanıcıların eline ulaşana kadar güzelleştirilecek. Şu an için pek beğenilmeyen iPhone 11 tasarımı, iPhone 11 kamerası ile birebir akıbeti yaşıyor.

Soldan sağa: iPhone 11 Max ve iPhone 11

Popüler teknoloji tasarımcılarından Ben Geskin’in internette paylaştığı tasarım imgeleri, iPhone severlerin olumlu reaksiyonunu almadı. Geçtiğimiz günlerde; özellikleri ve fiyatı hakkında çıkan haberler ile teknoloji gündemini sarsan yeni model, bu sefer olumsuz bir imaj çizdi. Deneyimli tasarımcının yaptığı bir kamuoyu araştırmasına nazaran tenkitlerin sebebi, Apple’ın yeni devasa kamerası.

Soldan sağa: iPhone 11 Max, iPhone XR2 ve iPhone 11

Apple’ın kendini kanıtlaması beklenen bir başka alan ise şarj dayanağı. Şarj şikayetlerinin epeyce fazla olduğu birtakım iPhone modelleri, Apple’ın pazar hissesini düşürmeye devam ediyor. Milletlerarası bir data şirketi olan IDC’nin raporuna nazaran Amerikalı teknoloji devi, rakipleri Samsung ve Huawei markalarının ardında, üçüncü sırada, yer alıyor. Firma, ayrıyeten, bu sene prestiji ile 3D dokunuş teknolojisini de kullanmayı bırakacak. Bu yüzden; şayet daha gelişmiş bir versiyon ortaya konmaz ise her yeni bir iPhone modeli, bundan bu türlü, daha düşük dokunsal bir tecrübe sunacak.

Apple’ın yeni modelleri, ön tasarım kısmında üçüncü nesile kadar rastgele bir değişiklik yapmayacak. Yaz dönemini âlâ bir formda kıymetlendirmek isteyen istikrarlı takımın sonbaharda müşterilerinin karşısına nasıl bir biçimde çıkacağı değerli bir merak konusu haline geldi.

Başa dön tuşu