Lenovo ThinkPad X1 Extreme inceleme

Lenovo ThinkPad serisinin en yeni üyelerinden biri olan ThinkPad X1 Extreme modeli, gerek donanım gerekse tasarım ayrıntılarıyla birçok kullanıcın kalbinin kazanmayı başarıyor. Biz de bu videomuzda Lenovo ThinkPad X1 Extreme modeline yakından bakıyoruz. Lenovo ThinkPad X1 Extreme özellikleri ile neler sunuyor? Yanıtı Lenovo ThinkPad X1 Extreme inceleme videomuzda!

ThinkPad X1 Extreme inceleme

ThinkPad X1 Extreme klasik tasarım anlayışının yanı sıra üstün donanım özellikleriyle de dikkat çeken bir model olmayı başarıyor.

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri ThinkPad X1 Extreme inceleme videomuzla baş başa bırakalım. Yeterli seyirler…

ThinkPad X1 Extreme özellikleri

ThinkPad’in en yeni üyelerinden olan bu bilgisayar, mat kaplaması ve ince düşünülmüş tasarım ayrıntılarıyla kendine çeken bu modelin klasik ThinkPad tasarım çizgisinden dışarıya çıkmıyor. Mat plastik materyaliyle kaliteli hissiyatını vermeyi başaran bu aygıt, art tarafında X1 yazısı üzere ya da ThinkPad logosunda yer alan kırmızı nokta ışık tasarım ayrıntılarına yer veriyor. 

18.4 mm‘lik kalınlık sunan bilgisayarın tartısı ise 1.7 kg biçiminde. ThinkPad X1 Extreme’nin rakiplerinden biri olan Macbook Pro 15’e baktığımızda 1.8 kilogramlık bir yüke sahip olduğunu görüyoruz. Bu hususta X1 Extreme’nin biraz daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Tasarım tarafında son olarak girişlere baktığımızda bilgisayarda toplamda 2 adet USB Type-C, 2 adet USB Type-A, SD kart okuyucu, HDMI 2.0 ve güç girişi bulunuyor.

Bilgisayarın ekran tarafında ise bizleri 15.6 inç boyutunda ve Full HD çözünürlüğünde bir ekran karşılıyor. Ayrıyeten bu ekranın Adobe’un RGB renk skalasını verebildiğini belirtelim. Bu sayede işi grafik ve tasarım olan insanlara, daha gerçek renkler sunulabiliyor.

Gücünü Intel’in i7-8850H işlemcisinden alan bilgisayara ekran kartı tarafında ise GTX 1050 Ti eşlik ediyor. İşlemci ve ekran kartı, Adobe’nin Photoshop ve Premiere üzere programlarını rahatlıkla çalıştırabiliyor. Bu uygulamaların kullanımı sırasında rastgele bir sorun yaşamıyorsunuz.

İşlemci ve ekran kartının yanında bu bilgisayar, RAM ve depolama tarafında ise 32 GB DDR4 RAM ve 1 TB SSD depolamaya mesken sahipliği ediyor. SSD, yaptığımız testlerde saniyede 3.514 MB okuma ve saniyede 2.393 MB yazma suratına ulaşmayı başarıyor.

Bilgisayarın batarya konusunda da başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Gündelik kullanımda 6-7 saatlik bir batarya ömrü sunan model, kutusundan çıkan 135 Watt’lık adaptör ile birlikte 1 buçuk saatte büsbütün şarj olabiliyor.

Başa dön tuşu